Czech Republic

Jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností

Praha - Jihočeské silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři odklízeli sníh celou noc, v okresech Český Krumlov a Písek se tvořily sněhové jazyky. Silnice na Vysočině jsou po nočním sněžení sjízdné s opatrností. V Libereckém kraji napadlo do tří cm sněhu a místy se objevuje sněžení, hlavně v horských oblastech. Všechny komunikace jsou s opatrností sjízdné.

Jihočeský kraj

Silnice jsou sjízdné se zvýšenou opatrností. Silničáři odklízeli sníh celou noc, v okresech Český Krumlov a Písek se tvořily sněhové jazyky. ČTK to dnes řekl dispečer Správy a údržby silnic Jihočeského kraje Otakar Zich. Meteorologové dnes čekají přes den sněhové přeháňky ojediněle, večer slabé sněžení.

"Techniku máme venku zhruba od včerejších (úterních) odpoledních hodin nepřetržitě do současné doby. V provozu je 180 sypačů, asi 15 traktorů, protože na Českokrumlovsku a Písecku se tvořily sněhové jazyky. Už je to upravené, ale jezdíme ještě teď. Závažné nehody hlášené nemáme," řekl Zich.

V kraji bude dnes podle meteorologů oblačno až polojasno, ojediněle sněhové přeháňky. Večer se od západu zatáhne a bude slabě sněžit na většině území. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat od nuly do plus tří stupňů, na horách od minus pěti do minus dvou.

Královéhradecký kraj

V kraji v noci na dnešek sněžilo. Zejména na silnicích nižších tříd zůstávají zbytky rozbředlého sněhu. Opatrní musejí být řidiči zejména na Rychnovsku, Náchodsku a Jičínsku. Hlavní silniční tahy v kraji byly dnes ráno po chemickém ošetření většinou mokré. Teploty se ráno pohybovaly několik stupňů pod nulou, uvedli silničáři a meteorologové.

Na nesolených silnicích v Krkonoších leží vrstva ujetého sněhu, která je místy zledovatělá. Souvislá vrstva ujetého sněhu leží i na silnicích v Orlických horách.

Přes den by mělo být v kraji oblačno až zataženo, místy přechodně polojasno. Ojediněle se čeká slabé sněžení nebo sněhové přeháňky. Teploty by se měly pohybovat od minus jednoho do plus dvou stupňů, na horách má být od minus dvou do minus pěti stupňů.

Liberecký kraj

V kraji napadlo do tří centimetrů sněhu a místy se stále objevují sněhové přeháňky, hlavně v horských oblastech. Všechny komunikace v kraji jsou s opatrností sjízdné. Pozor by si měli dát motoristé hlavně na silnicích nižších tříd, kde leží zledovatělá vrstva ujetého sněhu a mohou se tam tvořit vyjeté koleje.

Hlavní tahy jsou většinou jen holé a po chemickém ošetření vlhké. Na silnicích je většinou klid. Na hlavní silnici I/35 u Stráže nad Nisou dopravu komplikuje nehoda nákladního a osobního auta. Obešla se bez zranění, ale uzavřený je jeden jízdní pruh a v ranní špičce se tam ve směru na Liberec tvoří kolona. Porouchaný kamion komplikuje dopravu také na silnici I/13 u Nového Boru na Českolipsku.

Kvůli sněhu zůstává na Liberecku pro nákladní auta nad šest tun zavřená silnice třetí třídy přes Oldřichovské sedlo na Raspenavu a Hejnice. Silnice se nesolí a leží na ní zledovatělá vrstva sněhu, kamiony tudy neprojedou. Alternativní trasa pro nákladní dopravu vede po silnici I/13 přes Frýdlant, kterou silničáři udržují chemicky.

Teploty v Libereckém kraji se dnes ráno pohybují od minus jednoho do minus pěti stupňů Celsia. Většinou je zataženo a někde i slabě sněží. Vítr fouká jen slabý. Přes den by se mělo oteplit až na tři stupně, na horách bude ale mrznout po celý den. Další sněžení očekávají meteorologové v noci na čtvrtek.

Pardubický kraj

V kraji leží na silnicích ve výše položených oblastech sníh. Většinou je po solení rozbředlý, výjimečně tvoří uježděnou vrstvu. Všechny komunikace jsou dnes ráno s opatrností sjízdné, uvádějí silničáři.

Řidiči by měli jet opatrně zvláště v okolí Hlinska, Litomyšle, Moravské Třebové, Ústí nad Orlicí, Svitav, Poličky nebo Žamberka. S uježděnou sněhovou vrstvou musejí počítat v oblasti Lanškrouna, Vysokého Mýta a v Železných horách.

Dnes ráno bylo v Pardubickém kraji zataženo, na východě regionu foukal silný až nárazový vítr. Na mnoha místech sněžilo nebo se vyskytovaly sněhové přeháňky. Teploty se pohybovaly mezi minus čtyřmi stupni a bodem mrazu.

Kraj Vysočina

Silnice jsou po nočních sněhových přeháňkách sjízdné s větší opatrností. Na solených trasách jsou zbytky rozbředlého sněhu a na ostatních vozovkách leží ujetá vrstva sněhu posypaná drtí. V některých úsecích se dělají sněhové jazyky, řekl dnes ČTK dispečer krajské správy a údržby Roman Hubený.

V noci připadlo několik centimetrů sněhu, jezdilo přes sto sypačů. V některých kopcích nemohly vyjet kamiony, ale nestály tam dlouho. Kolem 06:00 podle dispečera žádné silnice zablokované nebyly.

Teploty byly k ránu dva až čtyři stupně pod nulou. Během dne by podle meteorologů měly být sněhové přeháňky na Vysočině nejdřív místy a postupně už jen ojediněle. Nejvyšší odpolední teploty budou mezi minus jedním až dvěma stupni Celsia.

Zlínský kraj

Silnice na Zlínsku a Vsetínsku pokrývá po nočním sněžení rozbředlý sníh, místy i jeho nová vrstva. Sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. Vozovky v ostatních částech Zlínského kraje, tedy na Kroměřížsku a Uherskohradišťsku, jsou po chemickém ošetření většinou holé a mokré. Vyplývá to z dnešních údajů zveřejněných Ředitelstvím silnic a dálnic ČR (ŘSD).

Nesjízdná zůstává kvůli ledovce silnice III/4932 mezi Vizovicemi a Loučkou na Zlínsku. Téměř pětikilometrový úsek vedoucí z podstatné části kopcovitým terénem a přes les silničáři přes zimu neudržují.

Ve Zlínském kraji je dnes většinou zataženo se sněžením či sněhovými přeháňkami, na Kroměřížsku polojasno bez srážek. Místy vane slabý vítr. Teploty se v regionu ráno pohybovaly od minus pěti do plus jednoho stupně Celsia.

Denní teplotní maxima by podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu měla dnes ve Zlínském kraji dosáhnout nuly až plus tří stupňů Celsia. Bude převážně oblačno až polojasno, místy přechodně zataženo. Zpočátku místy, postupně ojediněle, očekávají meteorologové sněhové přeháňky, hlavně na Valašsku.

počasí silnice sjízdnost

Football news:

Tuchel-Werner: Timo, you play on the right. You've been playing left for a quarter of an hour. Don't you understand?
Liverpool are 7 points behind the Champions League zone, 8 points behind the lost ones
Neymar can play against Barcelona for about 30 minutes
Benfica offers Diego Costa a 2-year contract with a salary of 3 million euros per year
Thierry Henry: Pep is obsessed with tactics. He sees and wants to change so many things that it can be a problem
Cavani is close to an agreement with Boca Juniors. He wants to leave Manchester United in the summer
There are only 6 coaches in the world with a positive balance against Pep. The leader of the rating-Sulscher