Jihlava udělala i druhý krok k extralize. Kladno musí zabrat na Vysočině

Sobotním vítìzstvím v prodloužení povzbuzení Jihlavští zaèali lépe a už v páté minutì šli do vedení, když Brízgalu, kterı dostal pøednost pøed Košarišanem, prostøelil z kruhu Bukaè. Ve 12. minutì pykal Chlubna a v poèetní vıhodì zakonèovali nebezpeènì Plekanec a po nìm Marosz, Žukov si ale s obìma pokusy poradil.

Na zaèátku 17. minuty chyboval pøi rozehrávce uvnitø vlastního obranného pásma Jelínek, chybu spoluhráèe ale napravil Brízgala, když vychytal Fronka. Jen o chvilku pozdìji vypadl domácímu brankáøi puk po nepøíliš nebezpeèném nahození, zmocnil se ho Èachotskı, nabil Pekrovi a ten zvıšil. Ještì do pøestávky pøišly dva velké závary pøed Žukovem, z nichž ten první vznikl po souhøe Jágra s Plekancem, skóre se ale nezmìnilo.

Druhı duel finále jsme sledovali online

Ve druhém dìjství domácí hodnì pøidali, což se odrazilo i na poètu støel mezi tyèky, kterı pro nì vyznìl drtivım pomìrem 25:8. Rytíøi se doèkali i snížení, poté co Jelínek zakonèením z nulového úhlu nachytal Žukova. Støedoèeši se pak hnali za vyrovnáním, jenže Jágr zakonèil pøi dorážce z úhlu jen do boèní sítì a Raèuk nedokázal zblízka pøekonat Žukova, pøestože mìl pøed sebou takøka prázdnou branku.

Pak mìli domácí navíc i porci smùly. Ve 39. minutì vypálil Jiránek, Brízgala kotouè vyrazil pøed sebe pøesnì do míst, kam se vracel Frye, kterı si dal nešastnım odrazem vlastní gól. Z téhle rány už se Kladenští nedokázali oklepat. Místo toho ještì pøitížil jejich zmaru Havránek, kterı pøed polovinou tøetího dìjství po samostatné akci zaskoèil Brízgalu a definitivnì zpeèetil devátou vıhru hráèù Dukly v letošním play off první ligy za sebou.