Czech Republic

Jícha prodloužil v Kielu smlouvu do roku 2023

Kiel (Německo) - Trenér Filip Jícha prodloužil u házenkářů Kielu o dva roky kontrakt, jenž mu měl vypršet příští rok. Bývalý český reprezentant získal ve své premiérové sezoně v roli hlavního kouče německého velkoklubu mistrovský titul a před startem nového ročníku podepsal smlouvu do roku 2023.

"Mám velkou radost z toho, že jsem dostal možnost pracovat s tímto týmem ještě o dvě sezony déle," uvedl Jícha na dnešní předsezonní tiskové konferenci.

Nejlepší házenkář světa za rok 2010 dovedl svůj bývalý klub Kiel v první sezoně v roli hlavního kouče k německému titulu. Ročník se sice kvůli koronavirové pandemii nedohrál, ale vedení bundesligy vyhlásilo Kiel mistrem. Osmatřicetiletý Jícha, jenž v letech 2008-2015 sbíral v dresu THW úspěchy i jako hráč, navíc získal ocenění pro nejlepšího trenéra ligy.

O cílech před novou sezonou Jícha mluvit nechtěl. "To musejí říct jiní. Já se nechci odchýlit od každodenní práce a o něčem snít. Tuhle energii nechci promarnit," uvedl Jícha, mezi jehož svěřence bude i v příští sezoně patřit opora defenzivy české reprezentace Pavel Horák.

Kiel už rozehrál nový ročník Ligy mistrů a v sobotu ho čeká utkání o Superpohár proti týmu Flensburg-Handewitt. Bundesligu zahájí v neděli 4. října.

Vedle Jíchy budou od nové sezony v německé lize, jež je považována za nejlepší házenkářskou soutěž světa, působit ještě další dva čeští trenéři. Alois Mráz povede nováčka Coburg a reprezentační kouč Daniel Kubeš tým Nordhorn-Lingen.

Německo házená trenér Kiel Jícha

Football news:

Bayern and Alaba failed to agree a new contract for the third time
Atalanta and Ajax showed smart football: a lot of traps and subtle changes on the move
Vadim Evseev: I liked the locomotive for its boldness. Not afraid to play football, well done
Barcelona may sign PSV forward malen if the deal for Depay fails
Pickford hired bodyguards because of fan threats after van Dijk's injury
Studying Borussia Favre: she loves to own the ball, a key player in the attack-17-year-old Giovanni Reina
An unfortunate statement about joining an imaginary tournament. La Liga President on Bartomeu's words about the European Premier League