Czech Republic

Jediná zatáčka zřejmě rozhodla o titulu. Evans havaroval, Ogier je blízko triumfu

Sébastien Ogier se přiblížil k sedmému titulu mistra světa v rallye. Vedoucí muž šampionátu Elfyn Evans měl v 11. rychlostní zkoušce Rallye Monza nehodu. Ogier v Itálii vede, k celkovému prvenství v MS musí v závěrečné rallye sezony skončit mezi nejlepší trojicí.

Evansovi se na zasněžené trati stala osudnou pravotočivá zatáčka, v níž se jeho Toyota přetočila a sjela mimo vozovku. Jezdec, který vede průběžné pořadí MS s náskokem 14 bodů před Ogierem, tak nejspíš nenaváže na poslední britský triumf, o nějž se v roce 2001 postaral Richard Burns.

Ogier vládl světové rallye v letech 2013-2018, loni ho na trůnu vystřídal Estonec Ott Tänak. I ten má ještě šanci titul obhájit, ale má už velkou bodovou ztrátu a v Monze mu po dvanáctém měřeném testu patří třetí místo.

V úvodní etapě skončil Ogier třetí, ale v dnešních zkouškách se dokázal dostat do vedení a navýšit náskok až na 20 sekund. Evans byl před nehodou na třetí pozici. "Je mi líto, co se mu stalo. Ale ještě nic není hotové," řekl Ogier na webu šampionátu.

Evans vysvětloval, že se mu v zatáčce náhle pod koly změnil povrch. "Jako bych najednou brzdil na skle, vůbec se na tom nedalo zpomalit. Absolutně jsem něco takového nečekal. Seb (Ogier) to teď bude mít mnohem snazší," prohlásil.

Jan Kopecký je před závěrečnou sobotní erzetou třináctý, v neděli jsou na programu ještě tři.

Football news:

Setien is demanding 4 million euros in compensation from Barca. Valverde's resignation cost the club 11 million
Two Cornell players tested positive for coronavirus after the match with Barca
Mbappe finished 1st on the Ligue 1 goalscoring list, scoring 13 goals in 17 appearances. He broke the streak of 4 games without goals
Holland has scored 27 goals in his first 28 Bundesliga appearances. He's the second person to do this
Sevilla are trying to sign Papa Gomez, Monchi is in talks. Atalanta wants to sell him to a club not from Italy
Holand has scored 14 goals in 13 Bundesliga games this season
Neymar is playing his 100th game for PSG. He has been at the club since 2017