Czech Republic

Je to šovinismus? Halepová dostala za vítězství v Římě o 10 eur méně než Djokovič

Tenisoví fanoušci na sociálních sítích se bouří proti tomu, že Novak Djokovič dostal za pondělní triumf na turnaji v Římě o zanedbatelných 10 eur víc než vítězka ženské dvouhry Simona Halepová.

Mnozí to označili za "směšný" rozdíl, kterým podle něj chtějí někteří lidé demonstrovat převahu mužů nad ženami.

Djokovič coby vítěz mužské části turnaje dostal 205.200 eur. Halepová po finálové výhře nad obhájkyní titulu Karolínou Plíškovou, jež musela kvůli zranění vzdát, inkasovala 205.190 eur.

Agentura Reuters uvádí, že tento rozdíl označili někteří tenisoví fanoušci za ubohý. "Lidé, kteří dělají rozdíl v platech na centy, jsou misogyni. Tečka," napsal jeden z uživatelů Twitteru. "Pokud tak strašně potřebují těch 10 eur, aby si dokázali své mužství, tak ať si je teda vezmou," napsal další.

Ačkoli například organizátoři grandslamů dávají vítězům dvouhry žen a mužů stejné odměny, ostatní společné turnaje mívají vzhledem k jiným kategoriím turnajů na ATP a WTA Tour dotaci různou.

Loni dostal Rafael Nadal za vítězství v Římě 958.055 eur, což bylo téměř o polovinu víc, než inkasovala Plíšková. Kvůli důsledkům pandemie koronaviru, jež si vynutila přeložení Internazionali d'Italia z května na září, se také snížila celková dotace turnaje.

Football news:

Gnabry contracted the coronavirus. Bayern play Atletico tomorrow
Fati is the first in the history of the Champions League to score 2 goals under the age of 18
Messi scored in the 16th consecutive Champions League season and repeated Giggs' record
Bruno did not score a PSG penalty at the first attempt, but the referee asked for an Interruption due to Navas' exit from the goal line
Koeman is the fifth coach to manage 6 teams in the Champions League
Messi is playing his 17th season in the Champions League for Barcelona. This is a club record
Pirlo is the 3rd coach in the history of Juve to win a debut away match in the Champions League, after Capello and Lippi