Czech Republic

Je to jen žvanění, rozčílil se Klaus junior po schůzce s prezidentem. A potěšil Moravu a Slezsko

REPORTÁŽ Předseda hnutí Trikolóra, poslanec Václav Klaus, se dnes na Pražském hradě sešel s prezidentem republiky Milošem Zemanem. Doprovázel jej Zdeněk Koudelka, expert hnutí na otázky ústavního práva.

Je to jen žvanění, rozčílil se Klaus junior po schůzce s prezidentem. A potěšil Moravu a Slezsko
Foto: Hans Štembera
Popisek: Tisková konference předsedy hnutí Trikolóra Václava Klause ml. po jednání s prezidentem Milošem Zemanem
reklama

Po schůzce s prezidentem uspořádali Klaus s Koudelkou improvizovanou tiskovou konferenci na Hradčanském náměstí před Pražským hradem. Tématem setkání byl, jak naznačuje účast ústavněprávního experta, zejména volební zákon, který musejí poslanci urychleně schválit.

Ve Sněmovně přitom není úplná shoda, jak by volební zákon měl vypadat. Podle Václava Klause prezident Zeman preferuje variantu s více volebními obvody.

„Pan prezident řekl, že by ho varianta jednoho volebního obvodu nerozčílila. On sám se ovšem spíš kloní k více volebním obvodům kvůli vytváření nových politických talentů v krajích,“ vyjasnil novinářům pohled hlavy státu.

Trikolóra upřednostňuje menší počet volebních obvodů. Buď celou republiku jako jeden obvod, anebo variantu se třemi obvody, které by odpovídaly historickému rozdělení na Čechy, Moravu a Slezsko.

„My preferujeme jeden volební obvod, případně tři tradiční spolkové země Čechy, Moravu a Slezsko,“ řekl Václav Klaus. Zdeněk Koudelka přitakal, téma zemských práv Moravy je jeho dlouhodobým. Propagoval jej i na ustavujícím sněmu hnutí v Brně. Tehdy šel v průvodu s moravskou orlicí.

„Hnutí, které se hlásí k tradicím a respektuje dějiny vlastní země, uznává i to, že současný stát vznikl z Čech, Moravy a Slezska a že české, moravské a slezské cítění je pro řadu lidí důležité a citově významné,“ vysvětloval pak pro ParlamentníListy.cz.

Ze všeho nejdůležitější ale podle Klause je, aby se volby vůbec konaly.

Je to žvanění...

Kromě toho hovořil současný prezident s předsedou Trikolóry o aktuální politické situaci. Klaus naznačil, že chce s prezidentem probírat i téma vyslovení nedůvěry vládě, pod které začala ve Sněmovně sbírat podpisy SPD.

Za Klausem ani za nikým z Trikolóry prý ale lidé od Okamury nebyli. „Myslím si, že to je úplně mimo hru a je to žvanění,“ vyjádřil se před novináři.

Prezident s předsedou hnutí Trikolóra se shodli též na tom, že řešením pandemie není zavření podniků, které se v poslední době ozývá čím dál častěji, například i z vládní ČSSD, nebo od odborů.

„Udržet podniky v chodu je klíčová věc,“ myslí si Václav Klaus.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Jakub Vosáhlo

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Brutální policie proti mamince? Je to trochu jinak. Vyšlo druhé VIDEO

Ostravští policisté čelí rozhořčení lidí, podle nichž postupovali zbytečně přísně v případu ženy z P…

Football news:

Lineker on Super League: Klopp has always been a man of the people. I wonder what coaches like Jurgen and Pep will say
UEFA President: Super League is a greedy project that could kill football forever. But this will not happen
Ceferin about Agnelli: The president of an organization with 247 clubs just ran away from it - I have never seen this in my life
I've never seen a man lie so much. The president of UEFA called Agnelli a liar, and the clubs of the Super League-greedy snakes
Coster-Waldau on Neville's words about Super League: He spoke on behalf of all football fans. Stop this nonsense
The president of UEFA on the head of Juve Agnelli: I have not seen a person who would lie so much. Incredible
UEFA President on Champions League without 12 top clubs: There are a lot of good teams in Europe. Now we know that there are snakes next to us