Jak se říká někomu, kdo se snaží, aby se k veřejnosti dostaly jen některé informace? Ty, které se mu hodí? Cenzor? A co když se takhle chová ministr vlády? Jak mu říkat, když se člověk hned nechce uchýlit k výrazu ministr propagandy?

Jan Blatný měl být ale ministrem zdravotnictví, a to dokonce ministrem především odborným, protože se do svého jmenování vůbec nepohyboval v politických kruzích. Andrej Babiš na Blatného narazil náhodou. Poté, co se bývalý ministr a podnikatel ve zdravotnictví Roman Prymula znemožnil podivnou noční schůzkou s kamarády Jaroslava Faltýnka na pražském Vyšehradě, oslovil Babiš mimo jiné i šéfy velkých nemocnic. Ti odmítli, premiér od nich ale dostal tip na náměstka brněnské fakultní nemocnice a předního odborníka na poruchy srážlivosti krve Jana Blatného. Člověka, o kterém se do té doby psalo jen proto, že bránil během první vlny i dříve, aby nemocné děti na jeho oddělení navštěvovali jejich rodiče. V souvislosti s politikou vůbec.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Sedmička HN

Život jsou povinnosti i radosti. A proto tu je newsletter Sedmička - každé ráno v sedm vám přinese sedm tipů na podnětné a zajímavé čtení z domova i ze světa. A k tomu pár nápadů, čím se zabavit nebo čím potrápit mozkové závity.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem příjmu newsletteru. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru