Czech Republic

Jakub Dvořák: Rezignuje i ministr Blatný?

Tak by mohl znít nadpis dalšího článku, protože se jedná o dalšího ministra v řadě, po ministru Prymulovi, který nedodržuje pravidla, která si sám stanovil.

Jakub Dvořák: Rezignuje i ministr Blatný?
Foto: Repro ČT
Popisek: Ministr zdravotnictví Jan Blatný
reklama

Pan ministr Blatný se rád ve všech argumentacích ohledně koronaviru ohání svým systémem PES, jenže dnes už můžeme tvrdit, že se jím sám neřídí. Podle tohoto systému jsme totiž už včera měli mít jistotu, že budeme příští týden ve stupni 4. Místo toho tady máme mimořádnou nedělní schůzi, která do všeho vnáší jen zmatek, a ať se rozhodne pro rozvolnění, nebo ne, tak je už nabourána důvěra lidí v celý systém.

Systém PES byl vymyšlen hlavně z důvodu předvídatelnosti a v jeho metodice je jasně uvedeno, jak a kdy se mají data vyhodnocovat, aby takový byl. Zde je ta hlavní část metodiky, podle které pan ministr nejedná, a kvůli tomu způsobuje chaos:

Anketa

Jste pro otevření obchodů a restaurací?

hlasovalo: 13864 lidí

Bod 4.1. Hodnocení epidemické situace:
Režim je nastaven tak, že budou sledována denní data a trendy v periodě čtvrtek -> středa následující týden, následně vždy ve čtvrtek proběhne vyhodnocení předchozího týdne a jeho výsledky budou veřejnosti oznámeny v pátek. Takto nastavené pravidelné intervaly učiní proces předvídatelným, nelze ovšem vyloučit náhlé změny situace, které si vyžádají rychlejší ad hoc reakci.

Žádná náhlá změna situace nenastala, aby bylo třeba svolávat mimořádnou schůzi, přesto je svolána, a v neděli se bude rozhodovat o tom, co bude v pondělí. Ptám se: Kde je ta předvídatelnost systému?

Jak pak mají běžní občané dodržovat systém, který nedodržuje ani sám ministr?
A taky jej už dodržovat přestávají. Nošení roušek jen tak pro formu je jen začátek. Některé restaurace se chystají otevírat zákaz nezákaz (viz. Šeberák) a pan ministr Blatný jen podrývá důvěru lidí v nějaký systém dál.
A pak se ještě diví, že jej lidé nedodržují.

Jakub Dvořák
rozhořčený podnikatel v maloobchodu

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Gundogan has scored 4 goals in his last 6 Premier League games. The same number was in the previous 55 games
Lineker after the Liverpool - Manchester United match: Both teams went on the attack. What an exciting fight for the title
Liverpool have made only 10 shots on target out of 62 in the last 4 rounds of the Premier League
Raymond Domenech: I wanted to be president of France when I was five
Vidal scored for Inter for the first time in Serie A - against Juve
Klopp after Manchester United: The worst thing that can happen in football: you play against a top team, and they all defend
Show about 0:0 with Liverpool: A point is better than nothing. Everyone in the locker room is a little upset. We felt that we could win