Zlínský kraj je silný v podnikatelské tradici. Máme zde dostatek kvalifikovaných lidí, ale také školy (UTB), které vytvářejí ideální prostor pro výzkum a vývoj. Nejsme však jen "průmyslovým krajem" s řadou podnikatelských zón. Masivně se zde rozvíjí oblast cestovního ruchu. Tato skvělá situace přitom není pouze dílem gigantů, ale i malých a středních podniků, které podporují trh, reagují na jeho potřeby, rozvíjejí se a neustále rostou. Jediným bodem, na kterém musí naše politická reprezentace i nadále pracovat, je zlepšování dopravní infrastruktury. Možná se to zdá jako holý nesmysl, ale je to právě období krize, kdy je vhodné začít s podnikáním. Aktuální situace nám nahrává k tomu, abychom se na stará témata dívali jinak, nově. Abychom zapojili prostředky, o kterých jsme možná ani nepřemýšleli. Klíčové bude, aby se firmy naučily vystoupit z davu. Jen tak totiž mohou uspět.

Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru