Jágr vypěnil a bušil do beka. Dukla pod injekcemi opařila favorizované Kladno

Na Kladně houká alarm. Favorizovaní Rytíři musejí v Jihlavě vyhrát alespoň jeden zápas, jinak jim unikne přímý postup do hokejové extraligy. Jaromír Jágr zatím místo bodů sbírá trestné minuty.

Bitvu slavných klubů, které v nejvyšší domácí soutěži dohromady získaly 18 titulů, mnohem lépe začala Dukla. Ve finálové sérii první ligy vede 2:0 na zápasy.

"Myslím, že ve druhém zápase jsme předvedli podstatně lepší výkon než v tom prvním. Kluci pochopili, že náš soupeř je z masa a kostí a že je k poražení. Už jsme neměli moc velký respekt," těšilo kouče Jihlavy Viktora Ujčíka.

Rytíři jsou teď opaření. Doma prohráli po dlouhých sedmi měsících a v play off poprvé musejí dotahovat. Jejich elitní útok s Jágrem, Tomášem Plekancem a Ondřejem Machalou zatím skóroval jedinkrát.

Rozohněný Jágr

Nejsledovanější muž série Jágr je ve finále na nule a celkově prožívá těžké období. Na závěr semifinále proti Porubě odehrál jen tři minuty. Když dostal otázku, co ho trápí, odvětil: "Co já vím, asi stáří. Už mě všechno bolí." Víc se prý rozpovídá až po finále.

V něm hraje skoro 20 minut za zápas, ale neprosazuje se. Z prvního klání proti Jihlavě si navíc odnesl krvavý šrám, ve druhém posbíral čtyři trestné minuty za hrubost a faul kolenem.

Nejvíc vypěnil na sklonku druhé třetiny za stavu 1:3. Nelíbil se mu zákrok obránce Jana Strejčka, který legendu u mantinelu atakoval se zdviženým loktem. Jágr reagoval krosčekem, o 22 let mladšího soka povalil na led a začal do něj bušit. Vskutku netypický obrázek. Sudí následně vyloučil oba hráče.

Jágr v 11 zápasech aktuálního play off posbíral 8 bodů (1+7).

V baráži před dvěma roky, kdy dotáhl Rytíře do extraligy, ze stejného počtu duelů vydoloval hned 13 bodů, z toho 10 gólů. V celé letošní sezoně se trefil jen třikrát. Překonávání gólmanů je pro něj ve 49 letech stále obtížnější.

V bráně Jihlavy navíc září mladý Rus Maxim Žukov, kterého před lety draftovalo Vegas. V neděli pochytal neuvěřitelných 57 střel. "Vážně 57? To je docela dobré," divil se.

"Jejich gólman chytí prostě všechno. Chytá jak prase. A my jsme k tomu dřevěný," zamyslel se útočník Tomáš Pitule, proč je Kladno v útoku tak neefektivní. "Chyba je určitě především v nás. Je sice pěkný, že máme tlak a tolik střel, ale když dáme jeden gól, tak je jedno, že hrajeme u nich v pásmu. Musíme mu jít víc do brankoviště, ještě více střílet a být ještě důraznější."

Jihlavští pod injekcemi

Rytíři už zkoušeli Žukova vyvést z rovnováhy. "Měli jsme informace, že za ním o komerční přestávce jezdí, snaží se ho rozhodit. Takže tam s ním vždycky jeden zůstává. Dělají všechno proto, aby nás rozhodili. Ale nepovede se jim to, určitě ne," prohlásil bek Vlastimil Bilčík, který s Duklou slavil postup do extraligy před čtyřmi roky.

Teď by mohl slavit znovu. Jihlavští fanoušci vítali mužstvo po dvou venkovních výhrách jako hrdiny.

Přitom ve čtvrtfinále byla Dukla blízko vyřazení. S Litoměřicemi prohrávala už 1:3 na zápasy a v pátém klání koukala po dvou třetinách na nepříznivé skóre 1:2. Nakonec však sérii otočila a teď drží šňůru devíti výher.

Důležitou součástí vítězného tažení je obětavost. Jihlava v play off padá do střel víc než kdokoliv jiný. Rytířům už zblokovala 24 pokusů (oproti osmi kladenským blokům).

"Taky jsme z toho pěkně dom..aní," smál se Bilčík. "To je prostě play off. Možná bych to neměl říkat, ale jsou hráči, kteří jsou zranění a hrají nebo hráli pod injekcemi. Je to boj, válka. A my ji chceme vyhrát."

Guardiola's father: I do not rule out that Pep will return to Barca as a coach or adviser
Greenwood is playing his 100th game for Manchester United in 19 years, 217 days. This is a record for the English and the 3rd result in the history of the club
Eden Hazard: I'm sorry. I didn't want to offend the Real Madrid fans. I came here to win
Edouard Mendy was out of work 7 years ago, and now he has taken Chelsea to the Champions League final. When it was tight, a year of training for free
Koeman insists on signing Depay, the Barca management is not sure about the forward
Kroos told Mount I'm sleeping fine. Good luck in your first Champions League final