Czech Republic

Islámský stát zasáhl raketami iráckou ropnou rafinérii. Požár se podařilo uhasit

Při raketovém útoku byla v neděli zasažena rafinérie na severu Iráku. Kvůli požáru musel být provoz zařízení přerušen. K akci se přihlásila teroristická skupina Islámský stát (IS).

V rafinérii Sínija v provincii Saláhaddín začal po zásahu hořet zásobník paliva. Ministerstvo ropného průmyslu oznámilo, že nikdo nebyl zraněn, útok způsobil menší materiální škody. Po několika hodinách se podařilo požár uhasit a rafinérie, která má denní kapacitu 30 tisíc barelů, obnovila provoz.

Hlavní irácká ropná rafinérie se nachází v blízkosti Bajdží. Při bojích proti IS byla značně poškozena, po porážce skupiny se pak povedlo v roce 2017 její provoz obnovit.

Islámský stát na své oficiální stránce oznámil bez dalších podrobností, že jeho lidé na Síniju vypálili dvě rakety. Agentura Reuters napsala, že nedělní útok dokládá, že jsou bojovníci IS stále schopni útočit na klíčové provozy i na bezpečnostní síly. Sever země začala skupina zabírat v roce 2014, poražena byla v Iráku o tři roky později.

Football news:

Ronaldo: Real Madrid made a mistake by letting Hakimi go. Sometimes I say to myself: Imagine yourself and him - we would move at a good speed
Barcelona would not consider Messi's participation in the game with Athletic if it were not for the trophy match
Jurgen Klopp: Manchester United are now flying forward and we have difficulties. But we are not so far from the top of the form
Klopp on hugs: If it was a threat to the players' health, we wouldn't do it. The pitch is a safe place
Mourinho to Bale in training: Do you want to stay here or go back to Real Madrid and not play football?
Paul Pogba: The match against Liverpool will be a battle. Manchester United need to keep calm
Roten on Mbappe: He's getting worse with his teammates. When Kylian is successful, he is like Ronaldo