Czech Republic

Hudební skupina Mig 21 vydala své hity i novou píseň s klipem

Praha - Hudební skupina Mig 21 vydala dvojalbum starších nahrávek Hity a rarity, které obsahuje i novou píseň Hej kámo! doprovázenou videoklipem. Nová skladba podle kapely, která se označuje jako "chlapecká, taneční, pěvecká a striptérská skupina z Prahy 5-Smíchova", vznikla v rekordním čase. ČTK o tom za vydavatelství Universal Music informovala Štěpánka Batíková.

"Rychleji jsme asi žádnou píseň nenapsali. Někdy se s písničkou děláte měsíce i roky, ale tahle nám vylezla na svět během tří dnů," uvedl frontman kapely, herec Jiří Macháček.

Na dvojalbu jsou písně, které si podle Macháčka "své místo na výsluní populární hudby už prokazatelně vydobyly, společně s písněmi, kterým se to prokazatelně dosud nepodařilo, protože k tomu buď nedostaly šanci nebo k tomu opravdu neměly předpoklady, ale rozhodně by bez nich nebylo těch hitů". "Záleží na fanoušcích, která píseň se pro ně nakonec stane hitem nebo raritou," dodal zpěvák a showman.

Za produkcí nového singlu Hej kámo! stojí Lukáš Chromek, který si spolupráci s kapelou pochvaluje. "Migové jsou nejen parta opravdu zábavných chlapíků, ale taky kapela, která umí napsat dobrou písničku. Ve studiu buď makají do roztrhání, nebo si natáčení užívají jako skleničku kvalitního nápoje. Nic mezi tím," konstatoval producent.

Ve videoklipu musely být původně zamýšlené striptérky kvůli vládním opatřením nahrazeny samotnými muzikanty. "Rozhodli jsme se obsadit co možná největší počet viruvzdorných herců, těch úplně dřevěných a videoklip jsme si udělali sami. S pomocí Mikyho Křena za kamerou, s loutkami na chalupě Pavla Hrdličky. Já jsem si totiž naštěstí vzpomněl, že můj děda s babičkou vyrobili během druhé světové války asi jedenáct marionet, loutek, které už dlouhá léta čekají v garáži na svou příležitost. Tak jsme je obsadili. Jsou tam poměrně ostřejší erotické scény a ty jsme raději přenechali těm loutkám. V čem jsme se ale rozhodně omezit nechtěli je záměr podpořit myšlenku písně, že mejdan smrtí nekončí," sdělil Macháček.

Mig 21 vznikl v roce 1998. Vedle herce a zpěváka Macháčka sestavu tvoří Jan Hladík (bicí), Pavel Hrdlička (trubka), Tomáš Polák (kytara) a Adam Stivín (baskytara). Na koncertech sestavu posiluje stálý hosty Matej Benko (klávesy). Jejich první studiové album Snadné je žít vyšlo v roce 2001 a obsahuje hity Snadné je žít a Slepic pírka, které dodnes mají zásadní postavení v koncertním setlistu kapely. Nahrávka zároveň v roce svého vydání získala dvě nominace na hudební ceny Anděl. Autorem textů Mig 21 je Macháček, hudbu skládá Polák. Před pěti lety kapela převzala platinovou desku za prodej 6000 kusů své desky s názvem Album. V souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru byla skupina nucena přesunut koncerty ze své plánované jarní části Hyje Tour na příští rok.

hudba pop Mig 21

Football news:

Arteta on Ozil: It is always sad when such a figure leaves
Alabai will move to Real Madrid in the summer. The contract for 4 years is agreed, the salary is about 11 million euros (Marca)
Stefano Pioli: We will look at the table in April. For Milan, every match is the most important
Zlatan Ibrahimovic: Together with Mandzukic, we will scare the opponents of Milan. He signed a contract
Milan scored 43 points in 18 rounds - the best result since the 2003-04 season. Then the club became the champion
Aubameyang scored a double in a Premier League match for the first time in the season. Parti's first assist for Arsenal
Chelsea want to buy Holand in the summer and are ready to break their transfer record (The Athletic)