Czech Republic

Hlasujte o nedůvěře vlády, nebo „ulička hanby“. Iniciativa Chcípl PES hrozí poslancům

Žádný nouzový stav, ale vyslovení nedůvěry vládě. To požaduje iniciativa Chcípl PES po poslancích. Píše to server Novinky.cz s tím, že iniciativa chystá také uličku hanby.

Hlasujte o nedůvěře vlády, nebo „ulička hanby“. Iniciativa Chcípl PES hrozí poslancům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR
reklama

Iniciativa Chcípl PES vyzvala ve čtvrtek Poslaneckou sněmovnu, aby neprodlužovala nouzový stav, ale místo toho vyslovila nedůvěru vládě. Uvedl to mimo jiné majitel pivovaru Malý Janek v Jincích, bývalý poslanec za ODS Jiří Janeček. Na poslance bude v pátek zřejmě také čekat ulička hanby. Důvod? Poslanci podle Janečka spolupracují s vládou. Ta však není schopná nikoho před virem ochránit.

„Vláda si myslela, že když zavře restaurace, hotely a malé živnostníky, že pandemii porazí,“ míní Janeček a kritizuje to, že jsou stále otevřeny montovny a různé korporace, kde se virus šíří. 

„Jen se tady kouká, jak tady padají s odpuštěním na hubu živnostníci a podnikatelé a na druhou stranu nadnárodní korporace frčej na 120 procent. My se pokusíme zítra přesvědčit poslance, aby místo pandemického stavu spíš vyslovili nedůvěru vládě a převzali zodpovědnost, protože dneska má opozice opravdu většinu v Parlamentu, Babiš dneska nemá většinu,“ zmínil Janeček k uličce hanby, kterou plánuje. Podle iniciativy zároveň opozice špatně funguje. 

Velký protest pak iniciativa plánuje na 7. března, kde by mělo být až několik desítek tisíc lidí. Uskutečnit by se měl na Letenském náměstí. 

„My celou tu demonstraci chceme rozdělit do tří částí, první část bude kritická, tam opravdu vystoupí lidé, kteří řeknou, co se tady za ten rok udělalo špatně, pak ve druhé části přijdou na řadu odborníci, kteří budou říkat, takhle by se to mělo dělat, takhle by se to mělo nastavit, a v té třetí části chceme lidem dát naději, chceme představit určité vize, které by opravdu mohly pomoct, a není to nic nového, ty ostatní státy podle toho jedou, je jenom potřeba to začít realizovat,“ zmínil Janeček. 

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: vef

Jinde na netu:

Další články z rubriky

VIDEO „Dvojitou? Mám.“ Češi už přečůrali vládní nesmysl

Z nových vládních nařízení se největším terčem posměchu stal příkaz nosit dvě chirurgické roušky na …

Football news:

UEFA will soon announce whether the Champions League and Europa League will be completed this season. In social networks there were rumors about the suspension of tournaments
In football revolution-live online 🚨 Super League starts in August, wait for the matches in the middle of the week
FIFA: We can only express our disapproval of the creation of a closed European league
Agnelli left the post of head of the Association of European Clubs. All 12 clubs of the founding clubs of the Super League have also left
The start of the Super League is scheduled for August. 20 clubs, matches in the middle of the week, clubs will be able to play in the national championships
Agnelli resigns as head of the Association of European Clubs. The participants of the Super League scored for an emergency meeting-they supported UEFA
Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies