Czech Republic

Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím

Komentář na facebookovém profilu k epidemiologické situaci

Hejtman Půta: Vyhýbejte se kontaktům s jinými lidmi, prosím
Foto: Hans Štembera
Popisek: Martin Půta

Pohled na mapu, která zobrazuje aktuální epidemiologickou situaci v ČR, je jen smutným odrazem reality, v jaké se právě celá naše země nachází.

Výjimkou není ani náš kraj, který je poprvé celý červený. Hlavním důvodem je nejen 7denní incidence, která přesahuje počet 630 případů na 100 tisíc obyvatel, ale také pokračující nárůst v počtu případů v seniorní skupině obyvatel. Stejně jako v ostatních krajích, i u nás se podíl případů u věkové kategorie 65+ v průměru pohybuje okolo 15 % z celkového počtu.

Výskyty, u nichž je prokázán zdroj nákazy, jsou primárně navázány na rodinu či pracoviště, a v poslední době také na zdravotnická zařízení a zařízení poskytovatele sociálních služeb, kde se jedná již o výraznější záchyty jak u personálu, tak i u klientů/pacientů.

I když náš kraj stále patří společně s Karlovarským k těm s nejnižším počtem hospitalizovaných v ČR, počet pacientů s COVID-19 v našich nemocnicích neustálé narůstá. Už teď je zřejmé, že plánovaná kapacita (400 lůžek) se brzy naplní a v listopadu ještě poroste. V pondělí máme proto další jednání s řediteli všech hlavních nemocnic v kraji.

V této souvislosti bych vás chtěl všechny znovu poprosit, abyste se v současné situaci, kdy i v Libereckém kraji již dochází ke komunitnímu šíření COVID-19, pokud možno vyhýbali kontaktům s ostatními lidmi. V opačném případě bude i nadále přibývat vysoký počet hospitalizovaných, a docházet tak k neúměrnému zatížení našeho zdravotnického systému se všemi z toho vyplývajícími následky.

Ze stejného důvodu si prosím při výletech do přírody vybírejte taková místa, kde nedochází ke shromažďování velkého počtu obyvatel - v našem kraji jich máme víc než dost! Díky.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: PV

Football news:

Neymar on reuniting with Messi: next year we have to do it
Scott Micromini: I hope Manchester United will win Leipzig and away
Lampard on whether Giroud will start in the Premier League: we'll See. Forward scored 4 goals for Sevilla
Lucescu after 0:3 with Juve: Dynamo is learning, getting experience and should go to the eurovesna
You can't be half-pregnant and half-make the playoffs. Tuchel on PSG's chances in the Champions League
Barcelona first ever Champions League penalty kick in 5 consecutive rounds
Almost pregnant doesn't mean pregnant. This is Tuchel's metaphor about PSG's chances for the Champions League play-offs: we explain their alignment with Manchester United and RB