Czech Republic

Hamiltonův náhradník Russell ovládl páteční tréninky před Velkou cenou Sáchiru

Russell, kterı v dosavadním prùbìhu sezony jezdil za Williams a stále èeká na první body v kariéøe, ovládl rychlejší první trénink èasem 54,546. Za ním se s odstupem dvou desetin seøadili jezdci Red Bullu Max Verstappen a Alexander Albon, zatímco druhı jezdec Mercedesu Valtteri Bottas byl se ztrátou pøes tøi desetiny až ètvrtı.

Britskı pilot George Russel z Mercedesu na tiskové konferenci pøed Velkou cenou...

Britskı pilot George Russel z Mercedesu na tiskové konferenci pøed Velkou cenou Sáchiru F1.

Druhı trénink už se jel za podobnıch podmínek jako sobotní kvalifikace i nedìlní závod a Russell, pøestože si zvykal na novı vùz a potøeboval úpravu posezu, znovu nenašel pøemožitele. Na zkráceném okruhu v Sáchiru zaznamenal èas 54,713 a druhého Verstappena porazil o 128 tisícin.

„Není to lehkı okruh. V kvalifikaci to bude hodnì tìsné a závod bude masakr,“ øekl Russell v rozhovoru pro televizi Sky Sports. „Ale myslím, že èasy jsou trochu zavádìjící. Ve druhém to nebylo úplnì dobré, takže máme na èem pracovat. Mimo jiné i na pohodlí ve voze, protože jsem trochu potluèenı a otlaèenı,“ dodal.

Pøesto si však Russell šanci jezdit v mistrovském voze užíval. „S každım kolem se uèím. Není snadné skoèit do auta, které znáte den a pùl, ale snažím se,“ uvedl. „Nicménì to, že jsem byl dneska nejrychlejší, neznamená, že budu nejrychlejší také zítra. Ale zlepšujeme se, tak uvidíme,“ prohlásil.

Bottas, kterému v prùbìžném poøadí mistrovství svìta patøí druhé místo s náskokem pouhıch 12 bodù pøed Verstappenem, byl ve druhém tréninku až jedenáctı. Na Russella ztratil šest desetin.

Pøedposlední Velká cena sezony se koná stejnì jako pøed tıdnem Grand Prix Bahrajnu na okruhu v Sáchiru, jede se ale na pozmìnìné a zkrácené trati. Okruh mìøí 3,543 kilometru.

Tréninky na Velkou cenu Sáchiru

závod mistrovství svìta vozù formule 1 v Bahrajnu

První trénink: 1. Russell (Brit./Mercedes) 54,546, 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -0,176, 3. Albon (Thaj./Red Bull) -0,265, 4. Bottas (Fin./Mercedes) -0,322, 5. Kvjat (Rus./Alpha Tauri) -0,465, 6. Gasly (Fr./Alpha Tauri) -0,620.

Druhı trénink: 1. Russell 54,713, 2. Verstappen -0,128, 3. Pérez (Mex./Racing Point) -0,153, 4. Ocon (Fr./Renault) -0,227, 5. Albon -0,323, 6. Kvjat -0,355.

Football news:

Neymar: Thank God for the charisma. I have a gift to be different from the rest
Wayne Rooney: It's time to lead the younger generation. I had a great career
Lineker on Rooney: One of our greatest players. England would have won Euro 2004 had he not been injured
Chelsea will give Drinkwater the third rent - Kasimpasa. He has not played since February
Neymar: I became an icon and idol in football. Courage is my main advantage
Ole Gunnar Solskjaer: Liverpool want to beat everyone. Manchester United knows that they can beat anyone
Messi missed today's Barca training session