Hamilton vyhrál v Portugalsku a 92. výhrou překonal Schumachera

Portimao (Portugalsko) - Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Portugalska a stal se nejúspěšnějším jezdcem historie formule 1 podle počtu vítězství. Pětatřicetiletý pilot stáje Mercedes si dnes v Portimau, kde se závod mistrovství světa uskutečnil poprvé, připsal 92. výhru v kariéře a v pořadí se osamostatnil před slavným Michaelem Schumacherem.

Druhé místo v první Velké ceně Portugalska po 24 letech obsadil Valtteri Bottas z Mercedesu, třetí skončil Max Verstappen. Pilot Red Bullu odložil předčasný triumf Mercedesu v Poháru konstruktérů, který německá stáj může ovládnout posedmé za sebou a vyrovnat rekord Ferrari.

Šestinásobný mistr světa Hamilton si díky osmému triumfu v sezoně upevnil vedení v průběžném pořadí šampionátu a učinil další krok k vyrovnání Schumacherova rekordu v počtu titulů. Po 12 ze 17 závodů má Hamilton v čele náskok 77 bodů před Bottasem.

Portugalsko motorismus formule

Mourinho before the match with Chelsea: Tottenham are not afraid of anyone
Guardiola on the schedule: Players lose the joy of football. This is a problem
Solskjaer about Manchester United: We didn't start the Premier League like the others, because of the European Cup and pre-season, which we didn't have
Why is soccer called soccer in the United States (and not only there)? Is it true that this name was invented by the British?
Ole Gunnar Solskjaer: We look at Manchester United through the lens of history. We want to attack and dominate
Koeman on the crisis: We must help Barca in the name of our love for her. We need to think about what's best for the club
Bayer midfielder Bailey named son Leo Cristiano: This has nothing to do with football at all