logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag

Hamilton se vrátil do čela výsledkové listiny, ovládl pátek v Singapuru

V trénincích na Velkou cenu Singapuru formule 1 byl nejrychlejší Lewis Hamilton z Mercedesu.

Krok s obhájcem titulu a vedoucím jezdcem průběžného pořadí mistrovství světa dokázal na okruhu Marina Bay držet jen Max Verstappen z Red Bullu. Třetí Sebastian Vettel z Ferrari už ztratil téměř sekundu.

Hamilton ve výrazně rychlejším druhém tréninku, který už se stejně jako závod jel v noci za umělého osvětlení, zaznamenal čas 1:38,773. Tempu pětinásobného mistra světa se přiblížil pouze vítěz úvodního tréninku Verstappen a na druhém místě zaostal o 184 tisícin.

Vettel z Ferrari na třetí příčce už za Hamiltonem zaostal o osm desetin. Čtvrtý čas zajel Valtteri Bottas, který v prvním tréninku havaroval, ale mechanici jeho poškozený vůz stihli dát do pořádku. Druhý pilot Mercedesu měl stejně jako pátý Alexander Albon z Red Bullu už ztrátu přes jednu sekundu.

Bottasova havárie v prvním tréninku:

Až na šesté příčce se umístil Charles Leclerc z Ferrari, které oproti jiným závodům nemůže spoléhat na silnější motor a v zatáčkách má problémy s přilnavostí gum. Vítěz předchozích Velkých cen v Belgii a Itálii tak neprožil povedený pátek, protože v prvním tréninku byl po potížích s převodovkou předposlední.

Sobotní kvalifikace odstartuje v Singapuru v 15 hodin. Před rokem obsadil pole position Hamilton a poté si v závodě dojel pro druhé vítězství za sebou. Pilot Mercedesu je spolu s Vettelem nejúspěšnějším jezdcem na okruhu Marina Bay, kde oba vyhráli rekordní čtyři závody.

O průběhu Velké ceny Singapuru se dozvíte v online přenosu na Aktuálně.cz. Závod startuje v neděli ve 14:10 našeho času. Grand Prix vysílá stanice Sport2, předzávodní studio začíná 70 minut před začátkem závodu.