Czech Republic

Hamilton bude v nové sezoně jezdit v závodech F1 opět v černém voze

„V minulosti šlo hlavnì o vítìzství. Loni jsme bojovali za rovnost, teï za rozmanitost a musíme udìlat všechno pro to, aby byl uèinìny potøebné kroky,“ uvedl pøi pøedstavení vozu W12 Hamilton, kterı pøed každım závodem uplynulé sezony pokleknul a podpoøil hnutí Black Lives Matter.

Mercedes minulou sezonu ovládl, když vyhrál 13 ze 17 závodù a získal rekordní sedmı triumf v Poháru konstruktérù za sebou. „Samozøejmì chceme i nadále vyhrávat a všichni v továrnì pro to dìlají maximum. A já se jim za to chci odvdìèit,“ pøidal šestatøicetiletı Hamilton.

„V roce 2020 jsme mìli dobré vısledky, ale to je nám teï k nièemu. Vždycky musíte poèítat s tím, že nìkdo z konkurence mohl odvést lepší práci než vy. Proto mám tohle období rád, protože nikdy nevíte, co vás èeká,“ øekl šéf stáje Toto Wolff.

Nová sezona formule 1 odstartuje na konci bøezna v Bahrajnu, kde se také dva tıdny pøed závodem uskuteèní jediné testovací jízdy. Na programu jsou 12. až 14. bøezna. Celkem by se v letošním mistrovství svìta mìlo uskuteènit rekordních 23 Velkıch cen.

Football news:

Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)
Juventus is not giving up on the Super League. Roma demands that Juve, AC Milan and Inter withdraw from the project
We made a mistake and we apologize. We heard you. Arsenal's open letter of apology for Super League