Czech Republic

Hamáček odmítá otevřít skiareály, komunisté tlačí Babiše, ať to umožní

„V situaci 9000 novì nakaženıch dennì, pøeplnìné nemocnice, vyèerpaní zdravotníci, reprodukèní èíslo blížící se 1, britská mutace viru za rohem - to není moment na otevírání sjezdovek,“ odmítl znovu otevøení skiareálù šéf ÈSSD a ministr vnitra Jan Hamáèek.

Na to, že otevøení lyžaøskıch areálù brání ministøi za ÈSSD, si v úterı veèer po jednání s premiérem Andrejem Babišem stìžoval šéf komunistù Vojtìch Filip.  „To budu muset jednat s panem vicepremiérem Hamáèkem, protože to nechápu,“ øekl Filip.

Otevøením skiareálù si komunisté podmínili souhlas s prodloužením nouzového stavu. Øekli, že požadují otevøení skiareálù od 29. ledna. Ve Snìmovnì tento požadavek KSÈM pøedstavil pøi projednávání nouzového stavu poslanec KSÈM Zdenìk Ondráèek. 

Na jednání vlády to v pondìlí neprosadil vicepremiér za ANO Karel Havlíèek.  Má pøipravit pøísnìjší návrh opatøení. „My jsme navrhovali systém øízení front jako v Rakousku. Pokusím se pøipravit pøísnìjší režim,“ øekl po jednání vlády Havlíèek.

Odmítavı postoj k otevøení skiareálù má zatím ministr zdravotnictví Jan Blatnı.  „Musíme zajistit dodržování opatøení. Když rakouskı model, tak se vším všudy, ne rakouskı model po èesku,“ øekl Blatnı.

Football news:

Jordan Henderson will miss at least 4-6 weeks due to a groin injury
Goals by Giroud, Mbappe and Mendy claim the title of the best in the first matches of the 1/8 final of the Champions League
Gladbach midfielder Neuhaus: You need to play bolder in the second leg against City
Bernardo Silva on Gladbach's goal: Headbutts are not my thing. I work hard on them
Thibaut Courtois: An away goal means a lot, but the second leg against Atalanta will be different
Giroud and Lewandowski - among the contenders for the title of player of the week in the Champions League
Midfielder Atalanta Pessina about 0:1 with Real Madrid: Well defended, but still missed