Czech Republic

Haas obmění jezdeckou sestavu, šanci by mohl dostat Schumacher junior

Ještì pøed oficiálním oznámením tımu informovali Grosjean i Magnussen o svém konci na sociálních sítích. „Poslední kapitola je uzavøena, kniha je u konce,“ napsal ètyøiatøicetiletı Grosjean, kterı ve formuli 1 startuje devátou sezonu a za Haas závodí od vstupu tımu do mistrovství svìta v roce 2016. 

Pøedtím mìl angažmá v Lotusu, ve kterém vybojoval všech deset pódiovıch umístìní, ale nikdy závod nevyhrál. V Haasu je jeho maximem ètvrté místo z rakouské Grand Prix 2018.

O šest let mladší Magnussen jezdí za Haas od roku 2017 a nejlépe byl dvakrát pátı. „Byly to ètyøi velkolepé roky, skvìlá jízda,“ uvedl dánskı pilot, jenž pøedtím dva roky pùsobil v McLarenu a jeden v Renaultu.

V této sezonì oba jezdci získali dohromady jen tøi body a patøí jim 18. a 19. místo v prùbìžném poøadí. Do konce šampionátu zbıvá šest závodù.

Vedle Micka Schumachera, kterı aktuálnì vede poøadí formule 2 a je i kandidátem na kokpit v Alfì Romeo, pøicházejí jako uchazeèi o uvolnìná místa v úvahu další talent z akademie Ferrari Brit Calum Ilott èi zkušení Nìmec Nico Hülkenberg a Mexièan Sergio Pérez, kterı konèí v Racing Pointu. 

Spekuluje se i o synovi ruského miliardáøe Nikitovi Mazepinovi, kterı také v souèasnosti startuje ve formuli 2.

Football news:

Pep on Aguero's reaction to Maradona's death: it's difficult, especially for his son. Sad situation for the family
Pogba and Mctominay will not play with Southampton due to injuries
Jurgen Klopp: Maradona is the best player in my life. Meeting him was like meeting the Pope
Chalhanoglu will move to Manchester United as a free agent in the summer of 2021 (Christian Falk)
Benzema, Carvajal, Ramos and Valverde will not play with Alaves due to injuries
Ronaldo will not play against Benevento. Pirlo gave him a rest
Zidane on Real Madrid's downturns: Stability in football is the hardest thing to achieve. The problem is not in relation