Google umí dělat skvělé fotoaparáty, ale s telefony mu to nejde. Ani pátá generace zařízení nevzbuzuje na první pohled nadšení při porovnání s konkurencí. Firma, která má na účtech více než sto miliard dolarů, představila jako svou novou vlajkovou loď úplně obyčejný telefon, který ztrácí nejen na to nejlepší od konkurence, ale i na mnohem levnější soky.

Nový Pixel 5 s podporou sítí 5G udělal proti loňskému pixelu 4 a Pixelu 4 Plus zásadní ústupek. Místo nejlepšího dostupného procesoru na trhu používá čip levnější. Místo výkonu se firma soustředila na odstranění základního problému s předchozím modelem. Novinka tak slibuje lepší výdrž baterie, ale jinak je to pro fanoušky značky spíše zklamání, které může odvrátit vylepšený software nebo novinky, které se týkají jiných produktů – Chromecastu a Android TV, Youtube Music nebo Google Photos.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Týden s technologiemi Otakara Schöna

Události posledního týdne ve světě technologií podle Otakara Schöna

Editor rubriky Tech Otakar Schön pro Vás vybírá nejzajímavější nebo nejzásadnější události ze světa technologií, které se odehrály v uplynulém týdnu. Každý pátek v podvečer najdete ve své mailové schránce.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru