Gólové žně v Německu. Bayern a Stuttgart daly pět branek, Dortmund tři

Bayern v bundeslize zvítìzil poprvé od mistrovství svìta klubù, které 11. února v souboji s mexickımi Tigres ovládl. Na rozdíl od remízy s Bielefeldem (3:3) a prohry ve Frankfurtu (1:2) zvládli Bavorští vstøelit první branku, v 18. minutì se poprvé v ligové sezonì trefil Maxim Choupo-Moting. Vedení po chvíli navıšil Lewandowski.

Náskok úøadujícího mistra se ztenèil po pøestávce zásluhou Iljáse Schirího. Pojistku ale pøidal v 65. minutì opìt Lewandowski, kterı má na kontì 28 ligovıch tref v 23 zápasech v roèníku, a v závìru dvakrát pálil pøesnì Gnabry.

Bayern vede ligu nadále o dva body pøed Lipskem, které pøitom nezachytilo rychlı nástup Mönchengladbachu a po 19 minutách prohrávalo o dva góly po penaltì Jonase Hofmanna a trefì Marcuse Thurama. Domácí se vzpamatovali po pøestávce, ale v 50. minutì mu ještì gól upøel VAR. Snížit se povedlo až po chvíli Christopheru Nkunkuovi. Vyrovnání zaøídil v 66. minutì Yussuf Poulsen a obrat završil v 93. minutì Alexander Sörloth, kterı si spravil chu za neuznanou branku.

Stuttgart vedl za vıhrou japonskı univerzál Endo. Vedle úvodních dvou branek se jinak sváteèní støelec podílel asistencí na trefì Phillipa Klementa, kterı zvıšil už na 4:1 pro domácí celek. Stuttgart v závìru skóroval ještì jednou a porazil Schalke o ètyøi branky poprvé od roku 1996. Mužstvo z Gelsenkirchenu naopak nadále tápe, naposledy vyhrálo 9. ledna a šance na záchranu v bundeslize mu pomalu uniká.

Dortmund si poradil s nováèkem z Bielefeldu díky trefám po pøestávce. Po pøihrávce Jadona Sancha se trefil Mahmoud Dahoud a z penalty poté sám anglickı køídelník, kterı se v posledních šesti ligovıch duelech gólem nebo asistencí podílel na sedmi brankách Borussie. Skóre uzavøel Reinier. Dortmund v lize zvítìzil dvakrát po sobì poprvé od zaèátku ledna. Bielefeld èeká na vıhru pìt zápasù a balancuje na hranì sestupovıch pøíèek.

Darida odehrál 74 minut zápasu, kterı rozhodla vlastní branka jeho spoluhráèe Lukase Klüntera ze 37. minuty. Èeskı reprezentant mohl po zmìnì stran pomoci k vyrovnání, hlavièku Deyovaisia Zeefuika po jeho centru ale zlikvidoval brankáø Wolfsburgu. Vıhru domácích v závìru zpeèetil první ligovou brankou v kariéøe obránce Maxence Lacroix, to už Darida na høišti nebyl.

V páteèní pøedehrávce se pøedvedl nìkdejší reprezentaèní bek Theo Gebre Selassie, jenž pomohl Brémám gólem k vıhøe nad fotbalisty Frankfurtu.

Sobotní vısledky 23. kola: (33. a 65. Lewandowski, 82. a 86. Gnabry, 18. Choupo-Moting - 49. Schirí), (48. Dahoud, 58. Sancho z pen., 81. Reinier), (10. a 26. Endo, 34. Kalajdzic, 88. Klement, 90.+2 Didavi - 40. Kolašinac), (38. vlastní Klünter, 90. Lacroix), (57. Nkunku, 66. Poulsen, 90.+3 Sörloth - 6. Hofmann, 19. Thuram).

KLUBZVRPSB

Góly:
38. Klünter (vla.)
89. Lacroix

Góly:

Sestavy:
Casteels (C) – Mbabu (77. Guilavogui), Lacroix, Pongraèiæ, Otávio – X. Schlager (90+2. Mehmedi), Arnold (90+2. Philipp) – Baku, Gerhardt, Steffen (86. Joao Victor) – Weghorst (86. Bia³ek).

Sestavy:
Jarstein – Klünter, Stark (C), Dárdai – Zeefuik (74. Netz), Tousart, S. Khedira (53. Guendouzi), Mittelstädt – Darida (74. Lukebakio) – Cunha (46. K. Pi¹tek), Radonjiæ (46. J. Córdoba).

Náhradníci:
Pervan – Bruma, Roussillon, Mehmedi, Guilavogui, Joao Victor, Philipp, Bia³ek, Ginczek.

Náhradníci:
Schwolow – Pekarík, Alderete, Netz, Guendouzi, Ascacibar, K. Pi¹tek, Lukebakio, J. Córdoba.

Žluté karty:
45. Otávio, 47. Mbabu, 48. Pongraèiæ, 90+5. Bia³ek

Èervené karty:
90+4. Pongraèiæ

Rozhodèí: Bastian Dankert. Asistenti: René Rohde, Markus Hacker. Ètvrtı rozhodèí: Robert Schröder