Czech Republic

Golfistka Spilková skončila na turnaji na Havaji dvanáctá

Oahu (USA) - Golfistka Klára Spilková skončila na turnaji na Havaji na děleném 12. místě a zaznamenala druhý nejlepší výsledek na LPGA Tour. Česká profesionálka měla po čtyřech kolech na ostrově Oahu 17 ran pod par. Z šestnáctého vítězství na okruhu v kariéře a prvního po třech letech se radovala Novozélanďanka Lydia Koová se skóre -28.

Šestadvacetiletá Spilková vstupovala do finálového kola na hřišti v Kapolei Golf Clubu na děleném 16. místě a stejně jako ve třetím kole obešla osmnáctku s 67 ranami (-5). Závěrečný den zahrála sedm birdie, skórovala na třech ze čtyř pětiparů a zapsala dvě bogey.

Jedna rána dělila pražskou rodačku od elitní desítky, v které dosud skončila jednou. Jejím nejlepším výsledkem na LPGA je dělené osmé místo z loňského ledna v Gainbridge.

Na elitní zámořské sérii startovala Spilková v letošní sezoně poprvé, jelikož se do předešlých turnajů nedostala. Za dělené 12. místo vydělala 31.197 dolarů, přes 670 tisíc korun, díky čemuž je v žebříčku roku na 75. místě a bude mít větší šanci se kvalifikovat do turnajů.

Zároveň si vylepší pozici i ve světovém žebříčku a upevní si místo mezi šedesátkou hráček v redukovaném pořadí pro účast na olympijských hrách v Tokiu.

Po zastávce v Česku by se měla Spilková na LPGA znovu objevit na turnaji Pure Silk Championship ve Virginii od 20. května.

Bývalá světová jednička Koová turnaj ovládla suverénně s náskokem sedmi ran. Na děleném druhém místo mimo jiné skončila Američanka Nelly Kordová.

Golfový turnaj Lotte Championship série LPGA Tour na Oahu (par 72, dotace 2 miliony dolarů):

1. Koová (N. Zél.) 260 (67+63+65+65), 2. N. Kordová (USA) 267 (65+68+63+71), Pak In-pe 267 (71+66+67+63), Kim Si-jong (obě Korea) 267 (67+68+67+65), Maguireová (Ir.) 267 (68+67+65+67), ...12. Spilková (ČR) 271 (69+68+67+67).

golf LPGA Oahu

Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude