Czech Republic

Formule 1 v Bahrajnu: děsivá nehoda Grosjeana a jedenáctý triumf Hamiltona

O hrozivı úvod závodu se krátce po startu postarala kolize Grosjeana s Daniilem Kvjatem z Alpha Tauri, po které vùz pilota Haasu narazil do svodidel, rozpùlil se a po explozi zaèal hoøet. Francouzskı jezdec po pùlminutì v plamenech dokázal sám z hoøícího monopostu vyskoèit. Hned se ho ujali záchranáøi, v jejichž doprovodu Grosjean odešel do sanitky.

„Je v poøádku. Má lehké popáleniny na rukou a kotnících. Je pøi vìdomí, v šoku a teï ho v nemocnici èekají všechny potøebné prohlídky,“ øekl v televizním rozhovoru šéf stáje Haas Günther Steiner. „Když nìco takového vidíte, tak si jen øíkáte: Snad bude mít štìstí,“ uvedl.

Po øadì vyšetøení vedení stáje potvrdilo, že ètyøiatøicetiletı Francouz vyvázl z havárie bez zlomenin. „Noc stráví v nemocnici, kde se mu postarají o popáleniny na høbetech obou rukou,“ uvedli zástupci Haasu v prohlášení.

Poøadatelé na okruhu v Sáchiru po nehodì kovová svodidla nahradili betonovou bariérou a po zhruba hodinu a pùl dlouhé pøestávce byl závod restartován. Vzápìtí však vyjel na tra znovu safety car, protože Lance Stroll po kolizi s Kvjatem otoèil vùz hlavou dolù. Také pilot Racing Pointu vyvázl bez zranìní.

Závod jsme sledovali v podrobné reportáži

Zbıvající prùbìh závodu se obešel bez incidentù a Hamilton si pøipsal jedenácté vítìzství v sezonì, kterım si vyrovnal osobní maximum. Pokud by za tıden opìt v Bahrajnu vyhrál a poté ovládl i poslední závod sezony v Abú Zabí, vyrovnal by tøinácti triumfy v jednom roèníku rekord, o nìjž se Schumacher dìlí se Sebastianem Vettelem z Ferrari.

Verstappen díky druhému místu a bonusovému bodu za nejrychlejší kolo využil zaváhání druhého jezdce prùbìžného poøadí šampionátu Valtteriho Bottase, kterı obsadil až osmou pøíèku. Pilot Red Bullu dva závody pøed koncem sezony ztrácí na druhého jezdce Mercedesu 12 bodù.

Velká cena Bahrajnu

závod mistrovství svìta vozù formule 1 v Sáchiru

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:34:01,829, 2. Verstappen (Niz./Red Bull) -1,254, 3. Albon (Thaj./Red Bull) -8,005, 4. Norris (Brit./McLaren) -11,337, 5. Sainz (Šp./McLaren) -11,787, 6. Gasly (Fr./Alpha Tauri) -11,942, 7. Ricciardo (Austr./Renault) -19,368, 8. Bottas (Fin./Mercedes) -19,680, 9. Ocon (Fr./Renault) -22,803, 10. Leclerc (Mon./Ferrari) -1 kolo.

Nejrychlejší kolo: Verstappen.

Prùbìžné poøadí MS (po 15 ze 17 závodù): 1. Hamilton 332 b., 2. Bottas 201, 3. Verstappen 189, 4. Ricciardo 102, 5. Pérez (Mex./Racing Point) 100, 6. Leclerc 98.

Pohár konstruktérù: 1. Mercedes 533, 2. Red Bull 274, 3. McLaren 171, 4. Racing Point 154, 5. Renault 144, 6. Ferrari 131, 7. Alpha Tauri 97, 8. Alfa Romeo 8, 9. Haas 3.

Football news:

Lester is Interested in Edouard. Rogers worked with the forward seltice
The minges can come in the start of Barca vs Elche. Desta has a muscle injury
West Ham are ready to extend the contract with Moyes. The club is 7th in the Premier League
Kovac on Golovin's 2 assists: I am very happy with his performance
Benteke could move from Crystal Palace to West Brom
En-Nesiri is the 1st Sevilla player in 81 years to score a hat-trick in 2 consecutive La Liga home games
Real Madrid coach Bettoni about 4-1 with Alaves: A well-deserved win. Zidane is very happy with the game