logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Czech Republic

Foldynu možná vyloučí z ČSSD. Poslanec mezitím vytáhl špinavé prádlo

Dlouholetý poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna pálil do vlastních řad. ČSSD prý tak dlouho podporovala tzv. politické neziskové organizace, až ji tyto organizace sežraly jako pohádkový Otesánek své rodiče.

Foldynu možná vyloučí z ČSSD. Poslanec mezitím vytáhl špinavé prádlo
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Jaroslav Foldyna na sjezdu ČSSD

Foldyna proto hodlá sledovat, kdo bude hlasovat pro schválení této úmluvy. Ať už se budou zmínění poslanci jmenovat jakkoli, podle Foldyny to budou lidé patřící právě do skupiny neomarxistů. Půjde také o lidi, kteří cítí, že ztrácejí podporu voličů a nezbývá jim, než se opřít o sílu neziskových organizací. 

Anketa

Souhlasili byste, kdyby prezident Zeman zastavil stíhání premiéra Babiše?

hlasovalo: 1376 lidí

Už dnes se tedy dá odhadnout, že pro Istanbulskou úmluvu budou hlasovat Piráti, kteří, jako sněmovní sekce pražské Kliniky bezezbytku splňují kritérium číslo jedna a prosazování dokumentů tohoto typu jejich hlavní politickou náplní, uvedl Foldyna.

Je mu prý smutno z toho, že pro schválení Istanbulské smlouvy bude hlasovat i značná část ČSSD, která podle poslance podporovala tzv. politické neziskové organizace tak dlouho, až jí neziskové organizace vlastně sežraly. Jako pohádkový Otesánek své rodiče.

„Sociální demokracie budovala a podporovala (samozřejmě z peněz daňových poplatníků) struktury nikým nevolených politických nátlakových skupin (pro něž se vžilo označení ‚politické neziskovky‘) tak dlouho a tak usilovně, až tyto struktury vygenerovaly svůj vlastní politický projekt, který ČSSD zlikvidoval ještě dříve, než by to dokázala ona sama, i když na tom už několik let usilovně pracuje. Sociální demokracii se stalo totéž, co rodičům v pohádce o Otesánkovi – byla sežrána vlastním politickým dítětem. Nemám z toho radost, ale je potřeba říci, že v tom příběhu je nejen kus ironie, ale především spravedlnosti,“ pálil Foldyna do vlastních řad.

Sociální demokraté podle Foldyny doplácí na to, že místo aby naslouchali svým voličům, tek na ně brali karabáč. Voliči to cítí, a chovají se podle toho. Tentýž osud potká i další tradiční strany, až voliči poznají pravdu i v jejich případech.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp
reklama

Další články z rubriky

Foldynu možná vyloučí z ČSSD. Poslanec mezitím vytáhl špinavé prádlo

Dlouholetý poslanec sociální demokracie Jaroslav Foldyna pálil do vlastních řad. ČSSD prý tak dlouho…

Themes
ICO