Czech Republic

FNUSA: Přímo v nemocnici očkujeme zhruba 500 lidí denně

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je momentálně hospitalizováno celkem 118 pacientů s onemocněním COVID-19. Čtrnáct pacientů je na anesteziologicko resuscitační klinice na umělé plicní ventilaci (jeden také na přístroji ECMO). Jejich zdravotní stav je vážný.

FNUSA: Přímo v nemocnici očkujeme zhruba 500 lidí denně
Foto: FNUSA
Popisek: FNUSA
reklama

Nyní je 32 pacientů covid+ na jednotkách intenzivní péče na dalších klinikách (osm na umělé plicní ventilaci), stav 23 z nich je vážný. Zbylí pacienti jsou na lůžkách s HFNO (vysokoprůtoková nosní oxygenoterapie), kyslíkem a standardních lůžkách. V současné době máme 37 nakažených zdravotníků, všichni jsou nelékaři. V tuto chvíli máme volných pro covid+ pacienty 8 JIP lůžek, z toho dvě ventilovaná, standardních lůžek máme po otevření dalšího covidového oddělení na neurochirurgické klinice 33.

Zájem strany veřejnosti o antigenní testování vzrostl dvojnásobně již minulý týden, tento týden pak enormně kvůli testování ve firmách. Plošně však žádnou firmu netestujeme, již na to nemáme personální kapacity. V současné době otestujeme denně 350 lidí na antigen, cca 160 na PCR (tady je zájem zhruba pořád stejný). Nyní máme obsazené všechny termíny tento a příští týden. V pondělí otevřeme termíny na další týden, předpokládáme, že budou plné během několika desítek minut.

Anketa

Má vláda Andreje Babiše dovládnout do voleb?

hlasovalo: 6040 lidí

Jeden z našich mobilních očkovacích týmu začne od pondělka 8. 3. očkovat denně v Hustopečích, kde Jihomoravský kraj ve spolupráci s městem Hustopeče a naší nemocnicí vytvořil v místním společenském domě velkokapacitní očkovací centrum. „Počty očkovaných se budou vyvíjet dle dostupnosti vakcíny, zatím to bude 200 lidí denně, postupně chceme počty navyšovat. Očkovat budeme pouze vakcínou Comirnaty od Pfizeru. Naši zdravotníci budou očkovat všechny indikované v daném čase – stejně jako v nemocnici. Tzn. momentálně 80+, 70+, zdravotníky, učitele. Rezervace již byla spuštěna,“ uvedl vedoucí mobilního očkovacího týmu Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně MUDr. Libor Urbánek, Ph.D.

Druhý mobilní očkovací tým Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně bude nyní ještě zhruba čtyři týdny jezdit do domovů pro seniory či domovů s pečovatelskou službou v JMK. Naše mobilní očkovací týmy naočkovaly polovinu těchto zařízení v Jihomoravském kraji.

Přímo v nemocnici očkujeme zhruba 500 lidí denně, včera to například bylo 492 lidí (plus 132 v domovech seniorů).

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Jinde na netu:

Další články z rubriky

FNUSA: Přímo v nemocnici očkujeme zhruba 500 lidí denně

Ve Fakultní nemocnici u sv. Anny v Brně je momentálně hospitalizováno celkem 118 pacientů s onemocně…

Football news:

Chelsea announced their withdrawal from the Super League last of the Premier League clubs
Six English clubs - Manchester United, Manchester City, Liverpool, Chelsea, Arsenal and Tottenham - intend to return to the Association of European Clubs (ESA) after they decided to withdraw from the European Super League
Super League does not give up: they promise to revise the format in order to return and save football further
Football belongs to the fans. Today, more than ever. Tweet of the day by Gerard Pique
AC Milan and Inter are withdrawing from the Super League
It turns out that Barcelona was not formally part of the Super League. Laporta is against her - and everything was planned in advance
Premier League clubs have abandoned the Super League under threat of suspension from national tournaments (The Guardian)