Czech Republic

FN Hradec Králové začala s postupným obnovováním neakutních příjmů

Fakultní nemocnice Hradec Králové v souladu s pokynem Ministerstva zdravotnictví ČR začala s postupným obnovováním neakutních příjmů, které byly v souvislosti s epidemiologickou situací s COVID-19 omezeny od 21. října 2020.

FN Hradec Králové začala s postupným obnovováním neakutních příjmů
Foto: fnhk.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Hradec Králové
reklama

Péče o pacienty s akutními zdravotními komplikacemi byla zajištěna po celou dobu. Výraznějšímu obnovení neakutní péče brání vysoký počet pacientů s COVID-19 a také relativně stále vysoký počet v práci nepřítomného personálu nemocnice.

„Provoz budeme obnovovat postupně, předpokládáme otevírání dalších operačních sálů a aktivní zvaní pacientů, kteří čekají na výkon, který jsme mohli a museli odložit z důvodu epidemiologické situace,“ řekl ředitel FN HK prof. MUDr. Vladimír Palička, CSc, dr. h. c. Rychlost návratu nemocnice k běžnému provozu bude záležet na dalším vývoji počtu pacientů s COVID-19 a také na počtech chybějícího personálu. Objednávání pacientů se bude řídit klinickým stavem pacientů a potřebností výkonů.

Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové je hospitalizováno na několika odděleních vyhrazených pro péči o COVID-19 pozitivní zhruba 130 pacientů, přibližně 35 z nich vyžadovalo umístění na jednotkách intenzivní péče. Nejvyšší počty hospitalizovaných, kolem 150, zaznamenala nemocnice na začátku listopadu, od té doby jejich počet pozvolna klesá.

V posledních týdnech také klesá počet prováděných testů v Odběrovém centru FN HK, zatímco na přelomu měsíce se jejich počty pohybovaly kolem 1500 denně, nyní počet poklesl pod 1000 denně. Centrum proto uzavřelo jedno ze svých tří odběrových míst. V případě navýšení potřeby testů je připraveno jej opět obnovit. V areálu nemocnice i nadále platí zákaz návštěv hospitalizovaných pacientů vyhlášený od 26. září 2020.

Oproti začátku měsíce, kdy ve FN HK chybělo více než 500 zdravotníků, o zhruba stovku klesl počet zdravotnického personálu, který je nemocný či se stará o člena rodiny. „Přesto, že počty hospitalizovaných klesají a mírně se zlepšuje personální situace, je to pro personál nemocnice mimořádně náročně období a je nutné všem vyslovit velké poděkování,“ uvedl profesor Palička.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Football news:

Messi spent 20 minutes on the pitch after the match with Rayo, taking photos and communicating with stewards and bolboys
Anonymous mindless idiots. Manchester United reacted to the racism against the team's players in social networks
Tuchel on PSG and Chelsea: I had a shitty Christmas, and suddenly I found the best gift under the tree
Mourinho on Klopp's expression on the sidelines: When I behaved like this, there was a reckoning. Some people are different
Real Madrid, Barcelona, Bayern Munich, AC Milan, Juve and 6 clubs from England are among the organizers of the Super League. There will be 20 teams in the tournament
Ronaldo and Georgina violated anti-bullying measures by going to a ski resort. Juve player faces a fine
Aubameyang may miss the match against Manchester United. His mother is sick