Czech Republic

FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti

Podle aktuální epidemiologické situace navyšuje FN Brno počty lůžek. Tento týden je kapacita pro covid pozitivní pacienty kolem 150 lůžek, dalších 50 může nemocnice poskytnout během pár dní, pokud bude potřeba. Výhledově je nemocnice schopna poskytnout až 300 lůžek.

FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti
Foto: fnbrno.cz
Popisek: Fakultní nemocnice Brno - logo
reklama

Na zhoršenou epidemiologickou situaci reaguje krizový štáb Jihomoravského kraje, který rozhodl, že se v případě krizového řízení zřídí na brněnském výstavišti záložní nemocnice, která by mohla mít kolem 320 lůžek pro pacienty s koronavirem. „Rozhodli jsme se jako fakultní nemocnice nabídnout záložní nemocnici náš Emergency Medical Team, který je zřizovaný ministerstvem, ale vlastníme ho my. Vysíláme ho v případě katastrof do zahraničí, naši odborníci pomáhali například týden v Nepálu po zemětřesení,“ představil část krizového plánu zdravotnický náměstek FN Brno prof. MUDr. Ondřej Ludka Ph.D. Tento krizový tým je složen z 6 lékařů a 18 zdravotních sester. Vzhledem k tomu, že jsou cvičeni do zapojení v humanitárních akcích, je tým zvyklý na extrémní krizové situace.

Emergency Medical Team bude vzhledem k plánovanému počtu lůžek potřebovat k sobě i další personál, především z řad nelékařského zdravotnického personálu, jako jsou sestry a sanitáři. Role trauma týmu bude dominantně řídící, ale také se dle možností bude podílet na péči u covid pozitivních pacientů. „Dle mého názoru je lepší nabídnout pomoc a starat se o další pacienty v jiném zařízení, pokud to naše bude již zcela zaplněné a bude hrozit kolaps zdravotního systému. Nikdo z nás si samozřejmě nepřeje, aby situace došla takhle daleko, ale musíme být připraveni. Myslím, že by nebylo špatné i částečné zapojení ambulantních specialistů či praktických lékařů,“ dodává Ludka.

Čtyřiadvaceti členný tým je složen z lékařů a sester různých odborností a vzhledem k množství případů, kdy jsou zaměstnanci v karanténě nebo na OČR se svými dětmi, nedojde k významnému personálnímu oslabení FN Brno na jednotlivých odděleních a klinikách.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Jinde na netu:

Další články z rubriky

FN Brno poskytne speciální trauma tým pro záložní nemocnici na výstavišti

Podle aktuální epidemiologické situace navyšuje FN Brno počty lůžek. Tento týden je kapacita pro cov…

Football news:

Varane made the third productive mistake in the Champions League in 2020-the most
The Salzburg defender's career has had crosses and a stroke at 27 - and he's come back every time
A year ago, it had infuriated him that Holand was getting all the attention. Now he is the king of penalties and the main star of Salzburg
Three draws is not the main positive for Loko in the Champions League. All opponents are forced to adapt to Nikolic
Gladbach fans made a noise at the Inter hotel in the morning and left a hundred cans of Cola. In 1971, because of this, the match was canceled, in which the Italians flew 1:7
VAR-question for the first goal against Loko: was there definitely no offside? We were shown a shot, but not convinced
Steve McManaman: Real Madrid are an aging team. They need new players if they want to reach their previous heights