Czech Republic

Flákanec bude mít dohru. Volný se cítí jako oběť, chce žalovat ty, kteří jej napadli

„Já jsem nikoho nenapadl, já jsem byl napaden,“ hájí se po čtvrteční bitce u řečnického pultíku ve Sněmovně její hlavní aktér poslanec Lubomír Volný. Dodává, že jej předsedající Tomáš Hanzel z ČSSD k sobě „pozval“. Poslanec, který nyní čelí podezření, že se dopustil výtržnictví, se sám chystá kvůli šarvátce podat žalobu; ta by měla mířit na ty, kteří ho právě podle jeho mínění měli fyzicky napadnout.

Flákanec bude mít dohru. Volný se cítí jako oběť, chce žalovat ty, kteří jej napadli
Foto: Repro ČT 24
Popisek: Potyčka poslance Volného ve sněmovně
reklama
Policejní šetření, v němž Volný figuruje kvůli podezření z výtržnictví, bude posuzovat dění ve Sněmovně na čtvrtečním jednání o prodloužení nouzového stavu. Během něho mezi Volným a místopředsedou Sněmovny Tomášem Hanzlem (ČSSD) vygradoval spor kvůli řečnění nezařazeného poslance Mariana Bojka bez roušky. Tu si odmítl nasadit i Volný.

„Pane předsedající, vaším prostřednictvím k vám samotnému. Pan Marian Bojko se nemusí stydět, protože on není členem zkorumpované politické partaje, která si nazvrací do úst, kdykoliv jde o to, že by mohla přijít o svoje socanská místa ve vládě. Vy jste tady už několikrát předvedli, jací jste vy, socani, zbabělci,“ spustil Volný k Hanzlovi, ten jej však varoval, že buďto bude hovořit k věci, nebo ho „vypne“.  

„Já budu hovořit, jak chci, jsem zvoleným zástupcem lidu, nepřerušujte mě,“ nesouhlasil Volný s tím, že když tak půjde k předsednickému stolu, sedne si Hanzelovi na klín a řekne to do jeho mikrofonu. „Tak přijďte,“ utrousil místopředseda Sněmovny, přičemž zřejmě netušil, že to Volný myslí zcela vážně.

Volný ještě stačil začít poslancům vykládat, že místopředsedovi Poslanecké sněmovny se v Karviné přezdívá „Hanzel desítka“. Sdělení však Hanzel utnul vypnutím jeho mikrofonu, a poslanec se tak skutečně vydal vstříc jeho místu. Došel k předsednickému stolu a začal se probíjet k mikrofonu Hanzela, přičemž vše skončilo bitkou, při níž Volný ještě krátce stihl Sněmovně sdělit, že Hanzel „dostane flákanec“.

Chováním Volného se v úterý má zabývat také mandátový a imunitní výbor.

Sám poslanec si však není vědom, že by se něčeho nevhodného dopustil; naopak si myslí, že je sám poškozeným. „Nebudu se omlouvat, ale žalovat ty, kteří mě fyzicky napadli,“ prohlásil pro server Novinky.cz.

„Choval jsem se v rámci všech standardů Poslanecké sněmovny do chvíle, kdy mě pan místopředseda pozval na klín a já jsem se rozhodl, že to jeho pozvání přijmu,“ podotkl.

Se svoji žalobou zatím hodlá posečkat na závěry sněmovního šetření. „Nechám si to na mandátový a imunitní výbor. Ani nevím, proč bych se měl obracet na policii, počkám, až se policie obrátí na mě,“ avizoval.

Na svém jednání Volný nespatřuje nic nepatřičného, ale nedůstojně se podle něj choval Hanzel. „Nepřijde mi to jako výhružka, ale správné jednání a jsem s ním dodnes spokojený. Nedůstojné bylo to, co předvedl pan Hanzel,“ podotkl Volný.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: rak

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Včera jsem byl v restauraci. Vedle Piráti, další stůl okamurovci, socani, černoprd*lníci... A v rohu sám Babiš. Štěpánek zveřejnil ohromující FOTO

Hudebník a člen Trikolóry Petr Štěpánek se pracovně vypravil do prostor Poslanecké sněmovny, aby s h…

Football news:

Morata contracted a cytomegalovirus infection. The Juve striker fainted after the game with Porto
Prosecutors have reopened the case against Jerome Boateng for assaulting an ex-girlfriend in 2019. She died in February
Gian Piero Gasperini: I will not talk about the removal, or UEFA will disqualify me for 2 months
Zidane on the removal of the Broiler: I don't know if the penalty was excessive. The real world was not his best match, but the win
Ex-referee Iturralde on the removal of the Broiler: Borderline foul. It was possible to show both yellow and red
Gasperini on 0:1 with Real Madrid: You just need to win in Madrid. There is no need to speculate
Toloi about 0:1 with Real Madrid: Atalanta played a great match. We're still in business, now we have to win