Czech Republic

Festival seriálů přiblíží britskou scénu a nabídne také kurzy

Brno - Brněnský festival Serial Killer příští rok přiblíží například aktuální britskou seriálovou tvorbu. Nabídne také inspirační kurzy pro televizní profesionály. Město Brno příští ročník podpoří částkou 2,7 milionu korun, oznámilo tiskové středisko magistrátu.

Serial Killer je festival televizních a on-line seriálů se soutěžní kategorií pro díla ze střední a východní Evropy. Zároveň jde o platformu pro setkávání tvůrců, producentů a dalších televizních profesionálů.

V září 2021 plánují pořadatelé festivalu otevřít také Televizní institut, který nabídne českým a slovenským televizím inspirační kurzy a workshopy pro jejich zaměstnance pod vedením významných osobností zahraniční produkce. V kuloárech se také hovořilo o možnosti zřídit školu zaměřenou na televizní tvorbu.

"Tématem festivalu pro příští rok je Velká Británie, odkud dorazí hosté z řad špičkových tvůrců, producentů i vysílatelů. Termín příštího ročníku je stanoven od 21. do 26. září," uvedl v tiskové zprávě náměstek primátorky Tomáš Koláčný (Piráti).

Letošní třetí ročník pořadatelé kvůli pandemii koronaviru z velké části přenesli do on-line prostředí. V kategorii televizních seriálů vyhrál ruský seriál Let. Nejlepším on-line seriálem byla česká Terapie sdílením, která vychází ze stejnojmenného projektu Ester Geislerové a Josefíny Bakošové.

V minulém roce vyhrál hlavní kategorii ruský seriál Zatemnění, který vykresluje začátek 90. let v Rusku skrze příběh sovětského veterána, který se vrací domů z války v Afghánistánu. Cenu za nejlepší internetový seriál střední a východní Evropy si loni odnesl projekt televize Mall.tv s názvem #martyisdead, který nyní získal také mezinárodní cenu Emmy.

film Brno festival Serial Killer

Football news:

Arteta on Ozil: It is always sad when such a figure leaves
Alabai will move to Real Madrid in the summer. The contract for 4 years is agreed, the salary is about 11 million euros (Marca)
Stefano Pioli: We will look at the table in April. For Milan, every match is the most important
Zlatan Ibrahimovic: Together with Mandzukic, we will scare the opponents of Milan. He signed a contract
Milan scored 43 points in 18 rounds - the best result since the 2003-04 season. Then the club became the champion
Aubameyang scored a double in a Premier League match for the first time in the season. Parti's first assist for Arsenal
Chelsea want to buy Holand in the summer and are ready to break their transfer record (The Athletic)