Fernstädtová dojela v Siguldě desátá, ve Finsku zabodují čeští bežkaři

Skeletonistka Anna Fernstädtová nenavázala na Světovém poháru v Siguldě na čtvrté místo z minulého týdne a v druhém závodu dnes skončila desátá. Českou reprezentantku o lepší výsledek připravila zejména první jízda, v níž zajela až dvanáctý čas.

Pražská rodačka Fernstädtová, jež v pondělí mezi závody v Lotyšsku oslavila 24. narozeniny, se do elitní desítky posunula díky zrychlení v druhé jízdě. V obou kolech měla z osmnácti závodnic nejhorší start, který je její dlouhodobou slabinou, ale na rozdíl od minulého závodu nedokázala tentokrát počáteční ztrátu výrazněji eliminovat v samotné jízdě.

Zatímco před týdnem Fernstädtová zůstala pouze setinu sekundy pod stupni vítězů, dnes na pódiové umístění ztratila 75 setin. V průběžném pořadí SP klesla na osmou příčku.

Stejně jako minulý pátek vyhrála suverénně Janine Flocková. Rakušanka vylepšila v obou jízdách rekord dráhy a druhou v pořadí Jelenu Nikitinovou z Ruska porazila o 65 setin. O třetí pozici se s odstupem rovných osmi desetin podělily Kimberley Bosová z Nizozemska a Němka Tina Hermannová.

Program druhého dílu SP v Siguldě pokračuje o víkendu závody dvojbobů. V prosinci čekají skeletonisty a bobisty dva víkendy v Innsbrucku.

V Ruce zabodují dva čeští běžkaři

V zahajovacím sprintu Světového poháru ve finské Ruce budou bodovat dva čeští běžci na lyžích. Kvalifikací závodu klasickou technikou prošli osmnáctý Luděk Šeller a osmadvacátý Michal Novák.

Mezi ženami se mezi postupující třicítku závodnic nevešla ani jedna z pěti českých reprezentantek. Nejlepší byla Kateřina Janatová, která skončila na 42. místě.

Nejrychlejší časy v kvalifikaci zaběhli norský favorit Johannes Hösflot Klaebo a jeho krajanka Ane Appelkvist Stensethová.

Krýzl z kvalifikace nepostoupil

Český lyžař Kryštof Krýzl se ve večerní vyřazovací části paralelního obřího slalomu Světového poháru v rakouském středisku Lech/Zürs nepředstaví. Čtyřiatřicetiletý sjezdař obsadil v kvalifikaci 49. místo a zůstal daleko za postupovou šestnáctkou i bodovanou třicítkou.

Kvalifikaci vyhrál Němec Stefan Luitz před Francouzem Alexisem Pinturaultem. Do vyřazovací části postoupili také další favorité, například Norové Aleksander Aamodt Kilde a Henrik Kristoffersen.

Výsledky SP v jízdě na skeletonu v Siguldě (Lotyšsko):

Ženy: 1. Flocková (Rak.) 1:42,93 (51,47+51,46), 2. Nikitinová (Rus.) -0,65 (51,78+51,80), 3. Bosová (Niz.) -0,80 (51,88+51,85) a Hermannová (Něm.) -0,80 (51,98+51,75), …10. Fernstädtová (ČR) -1,55 (52,32+52,16).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Flocková 450, 2. Bosová 410, 3. Nikitinová 372, …8. Fernstädtová 336.

Jamie Carragher: Liverpool and Manchester United are two of the biggest and most successful clubs in England. This will not change in 20-30 years
Abraham Grant: No one has contacted me from Chelsea. I believe that Lampard will do his job
Andrea Pirlo: Thanks to Conte, I wanted to become a coach. There is a lot of respect and sympathy between us
Gian Piero Gasperini: Miranchuk's goal is to find stability. I have to adapt to his characteristics
Rubiales apologized for the lack of a replay of the moment with the check of the game with the hand of the defender Athletic in the match with Real Madrid
Guardiola on the ban on hugs after goals: The reason for this situation in the UK is not in the players, come on
You can also hand over tickets for Euro and return the money (if the matches are postponed in March, everything will burn out). Instructions