Czech Republic

Farmářské trhy zůstanou i přes omezení funkční

Praha - Farmářské trhy budou moci fungovat i přes dnes vyhlášená omezení pohybu a prodeje, sdělilo dnes ČTK tiskové oddělení ministerstva zdravotnictví. Na jaře byla tato tržiště nejdříve zakázána, jejich provoz byl obnovený 20. dubna. Podle předsedy Asociace farmářských tržišť Jiřího Sedláčka by zákaz prodeje byl diskriminací. Ukazuje se podle něj, že drobní živnostníci a farmáři jsou na těchto tržištích ekonomicky závislí.

"Na jaře jsme si to trochu dost vybojovali a přineslo to svoje ovoce. Protestovali jsme tehdy proti diskriminaci," řekl dnes ČTK Sedláček. Tehdy bylo možné prodávat potraviny z kamenných prodejen a ze supermarketů, farmářská tržiště však byla na déle než měsíc zavřená.

Předseda dodal, že členská tržiště asociace budou dbát na hygienická opatření. Pro jistotu ale o víkendu na pražskou Náplavku a na Kubáň plánuje povolat městskou policii, aby na u prodejních míst jako autorita stála a kontrolovala například dodržování nošení roušek. Sedláček doufá, že to odradí případné rebely, které by trhovci ohlídat nezvládli.

Vláda dnes rozhodla o uzavření maloobchodů s platností od čtvrtka. Fungovat budou moci nadále potraviny, drogerie, galanterie nebo květinářství. Zavření provozu se týká i služeb jako jsou kadeřnictví či kosmetika. K dispozici budou například myčky aut, nebo servisy. Restaurace v obchodních centrech budou moci jako dosud prodávat jídlo s sebou.

potraviny trh koronavirus

Football news:

Why is soccer called soccer in the United States (and not only there)? Is it true that this name was invented by the British?
Ole Gunnar Solskjaer: We look at Manchester United through the lens of history. We want to attack and dominate
Koeman on the crisis: We must help Barca in the name of our love for her. We need to think about what's best for the club
Bayer midfielder Bailey named son Leo Cristiano: This has nothing to do with football at all
Tuchel after 2:2 with Bordeaux: I always protect the players, but I refuse to do this. You can't play matches of this level
Ole Gunnar Solskjaer: Any decision I make is for the good of Manchester United. The main thing is the result
Mourinho on Tottenham: We don't have the same conditions as some clubs. They create a crazy market