Czech Republic

Evans v Itálii havaroval, Ogierovi se otevřela cesta k titulu

Monza (Itálie) - Sébastien Ogier se přiblížil k sedmému titulu mistra světa v rallye. Vedoucí muž šampionátu Elfyn Evans měl v 11. rychlostní zkoušce Rallye Monza nehodu. Ogier v Itálii vede, k celkovému prvenství v MS musí v závěrečné rallye sezony skončit mezi nejlepší trojicí.

Evansovi se na zasněžené trati stala osudnou pravotočivá zatáčka, v níž se jeho toyota přetočila a sjela mimo vozovku. Jezdec, který vede průběžné pořadí MS s náskokem 14 bodů před Ogierem, tak nejspíš nenaváže na poslední britský triumf, o nějž se v roce 2001 postaral Richard Burns.

Ogier vládl světové rallye v letech 2013-2018, loni ho na trůnu vystřídal Estonec Ott Tänak. I ten má ještě šanci titul obhájit, ale má už velkou bodovou ztrátu a v Monze mu po dvanáctém měřeném testu patří třetí místo.

V úvodní etapě skončil Ogier třetí, ale v dnešních zkouškách se dokázal dostat do vedení a navýšit náskok až na 20 sekund. Evans byl před nehodou na třetí pozici. "Je mi líto, co se mu stalo. Ale ještě nic není hotové," řekl Ogier na webu šampionátu.

Evans vysvětloval, že se mu v zatáčce náhle pod koly změnil povrch. "Jako bych najednou brzdil na skle, vůbec se na tom nedalo zpomalit. Absolutně jsem něco takového nečekal. Seb (Ogier) to teď bude mít mnohem snazší," prohlásil.

Jan Kopecký je před závěrečnou dnešní erzetou třináctý, v neděli jsou na programu ještě tři.

motorismus rallye Monza

Football news:

Conte on 2-1 with Milan: Before the winning goal, the result was unfair. Their goalkeeper is the best player of the match
Mikel Arteta: Arsenal did everything right, but they lost. Wins give confidence
Nicolo Barella: We proved that we are stronger than Milan
Go do your voodoo shit, you little ass. Ibrahimovic-Lukaku during the Cup match
Pioli on the defeat by Inter: The only difference was the relegation. There could be any result in equal teams
UEFA has no plans to abandon the Euro in 12 cities. Other options are undesirable
Eriksen scored for Inter for the first time in almost six months - Milan in the Cup in the 97th minute from a free kick