En-Nejsrí vstřelil hattrick a vládne střelcům La Ligy, Real dotáhl k výhře Hazard

Hattrick Júsufa En-Nesjrího zajistil fotbalistům Sevilly ve španělské lize hladkou výhru 3:0 nad Cádizem. Vítězům opět chyběl brankář Tomáš Vaclík, kterého kvůli zranění postrádají už od prosince.

Úřadující mistr Real Madrid vyhrál s přehledem na hřišti Deportiva Alavés 4:1. San Sebastian prohospodařil dvoubrankové vedení, které držel až do 86. minuty, a s Betisem Sevilla remizoval 2:2.

En-Nejsrího představení začalo v 35. minutě, kdy si třiadvacetiletý Maročan v pokutovém území našel míč odražený od tyče. O tři minuty později naskočil na volný přímý kop a hlavou zvýšil na 2:0.

En-Nejsrí zářil i po změně stran, kdy sice nejprve nedokázal tečovat přízemní centr na branku, ale následně využil špatného odkopu soupeřova obránce a hlavičkou zkompletoval hattrick. S 12 zásahy se posunul do čela tabulky střelců před Lionela Messiho. En-Nejsrí měl možnost svůj počin ještě vylepšit, čtvrtou branku mu ale sebral videorozhodčí kvůli ofsajdu.

Real táhla k vítězství především trojice Karim Benzema, Toni Kroos, Eden Hazard. První jmenovaný zaokrouhlil počet vstřelených branek v sezoně na deset, druhý se připomněl dvěma asistencemi poté, co v posledních 16 duelech měl jen jednu. Důležitou roli sehrál i Hazard, který dal v La Lize gól poprvé od října. Navíc přidal přihrávku na jeden z Benzemových gólů. Real se přiblížil na rozdíl čtyř bodů vedoucímu Atléticu, které ale má dva duely k dobru.

San Sebastian si dvoubrankové vedení vypracoval chvíli po přestávce - nejprve se prosadil Alexander Isak a po jeho přihrávce v 57. minutě i svou osmou brankou v ligové sezoně nejlepší střelec baskického týmu Mikel Oyarzabal. Domácí znervózněli v 86. minutě, kdy nehlídaný Sergio Canales hlavou snížil. Vyrovnání zařídil v nastaveném čase devětatřicetiletý Joaquín, který v sezoně skóroval poprvé a dal gól v každé z devíti sezon, do které v dresu Betisu naskočil.

Pátý tým ligové tabulky Villarreal znovu zaváhal. Po středeční remíze s Granadou si rozdělil body za bezbrankový výsledek na hřišti poslední Huescy.

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

(35., 39. a 62. En-Nesjrí), (48. Isak, 57. Oyarzabal - 86. Canales, 90.+2 Joaquín),  (59. Joselu - 41. a 70. Benzema, 15. Casemiro, 45.+1 Hazard).

Tabulka:

Toloi about 0:1 with Real Madrid: Atalanta played a great match. We're still in business, now we have to win
Gasperini made a reverse substitution for Ilicic in the match against Real Madrid. The midfielder went into the box
Man City won for the 12th time in a row away from home. This is a record for clubs in the top division of England
Jesus has scored 16 goals in 27 Champions League appearances. Only Neymar reached this mark faster among Brazilians
Ronald Koeman: Messi has confirmed his great value to Barcelona
Capello about red Freuler that Such decisions are destroying the game. This is inexplicable
The punishment is excessive. The Real Madrid player was not in full control of the ball. Ex-judge Andujar Oliver about removing Freuler