Czech Republic

Důchodce dostal pokutu, protože jeho kohout každé ráno kokrhá a budí sousedy

Italský důchodce dostal pokutu za to, že jeho kohout neustále probouzel v brzkých ranních hodinách sousedy. Muž musí zaplatit částku přesahující čtyři tisíce korun. Důchodci se postup úřadů nelíbí a hodlá si na ně stěžovat.

Kohout Carlino žil na zahradě třiaosmdesátiletého Itala Angela Bolettiho 10 let, zedník v důchodu ho pak věnoval kamarádovi, protože si sousedé na zvíře stěžovali.

Boletti se s kohoutem nedávno shledal, když ho tři týdny hlídal, protože jeho kamarád odjel na dovolenou. Carlino ale každé ráno ve 4:30 kokrhal a na radnici se tak hromadily stížnosti sousedů, píše deník The Guardian.

Policie nakonec uložila seniorovi pokutu ve výši 166 eur (v přepočtu asi 4300 korun). Boletti prý porušil vyhlášku, podle které musejí být domácí zvířata držena alespoň 10 metrů od sousedních domů.

"Nemám slov," řekl Ital místním novinám. "Mohli mi to říct, že porušuju nějakou vyhlášku o vzdálenosti. Ale nenechám to být, budu to řešit s hejtmanem, policií… Sám jsem si tu stěžoval třeba na to, že tu lidé parkují na zákazech, a nikdo nic neřešil," vysvětlil muž.

Starostka města uvedla, že úřady musely muži uložit pokutu, protože si na něj stěžovalo opravdu hodně lidí. "Není v pořádku, aby polovina sousedství byla vzhůru kvůli kohoutovi od půl páté ráno," dodala.

Football news:

Bayern broke a 22-match winning streak by drawing with Sevilla in regular time
President of Atletico about Suarez: we are happy to have one of the best scorers in Europe with us
Milan has not lost 16 matches in a row - 12 wins and 4 draws. Next in the Europa League - Rio Ave
Alabai pushed Rakitic, but it wasn't enough for a penalty. Ex-referee Andujar Oliver about the European super Cup game
The referee cancelled out Bayern's goal against Sevilla after VAR. Lewandowski was out of the game
Mostovoy about the departure of Rostov: Money debauchery plays a cruel joke. Maccabi knocked out the millionaires
Godin moved from Inter to Cagliari