Czech Republic

Dovoz ojetin do února klesl o 17 procent na 22.146 vozů

Praha - Dovoz ojetých osobních aut i na začátku letošního roku pokračoval v poklesu způsobeném epidemií koronaviru. Za leden a únor se import snížil o 17 procent na 22.146 vozů. Jejich průměrné stáří bylo 10,7 roku, přičemž podíl vozidel starších deseti let činí 54 procent a starších 15 let je přes 22 procent. Uvedl to Svaz dovozců automobilů.

Nejvíce dováženou značkou z druhé ruky je Škoda s 5182 registrovanými vozy, druhý je Volkswagen s dovozem 4412 ojetin a třetí Ford s 1914 vozy. Na dalších místech jsou prémiové značky BMW, Audi a Mercedes Benz.

"Data za únor naznačují, že pokles dovozů ojetin bude dále pokračovat. Oproti loňsku, kdy se již začínaly projevovat první dopady pandemie, a dovozy tak byly meziročně nižší, již letos chybí 4600 importovaných aut. Lze očekávat, že čísla za březen budou kvůli tuzemskému lockdownu ještě horší. Ceny ojetin na domácím trhu tedy nejen z tohoto důvodu dále porostou. Na snížení objemu vozů na trhu mají vliv i rostoucí on-line prodeje, které dále zvyšují poptávku bazarů po autech k prodeji," uvedla ředitelka AAA Auto Karolína Topolová.

Za první dva měsíce si již Češi také stačili dovézt pět Ferrari a šest Maserati, jeden Rolls-Royce, McLaren a 50 vozů značky Jaguar. Zároveň v přehledu dovozů figurují tři Trabanty nebo jedna Volha.

Prodej nových aut se za první dva měsíce roku snížil o 19 procent na 29.481 vozů.

automoto trh únor ojetá

Football news:

Neville on Arsenal and Tottenham in Super League: I'd rather watch the San Marino champions. Ridicule
Juventus, Inter and AC Milan have stated that they want to play in Serie A despite joining the Super League
Bayern and Borussia will have 30 days to accept an invitation to the Super League. PSG - 14
Member of the UEFA Executive Committee on the Super League: All 12 clubs need to be kicked out. Players will have the right to terminate their contracts and become free agents
Coach of the Norwegian national team about the Super League: Juventus were knocked out of the Champions League by Lyon, Porto and Ajax, Arsenal and Tottenham are not in the top 30. What the hell are they doing in this tournament?
Writer Stephen Fry on the Premier League clubs in the Super League: Six clubs have achieved what no politician has managed-united the whole of Europe in an aversion to greed and stupidity
Rooney on the Super League's founding clubs: Their bosses are not stupid, let's see what they offer. Manchester United is trying to develop