Czech Republic

Do plotu sídla německé kancléřky narazilo zřejmě úmyslně auto

Berlín - Do vjezdové brány k sídlu kancléřky Angely Merkelové v centru Berlína dnes dopoledne narazilo vozidlo. Podrobnosti o incidentu, který byl zřejmě úmyslný, odmítla policie na místě ČTK s ohledem na vyšetřování sdělit. Policisté vozidlo prohledávají, přítomni jsou i zdravotníci a hasiči. Na twitteru následně policie sdělila, že zjišťuje, zda řidič s vozem najel do brány záměrně.

Na straně řidiče bylo bílou barvou napsáno Vy zatracení vrazi dětí a starých lidí (Ihr verdammten Kinder und alte Menschen-Mörder), u spolujezdce je nápis Zastavte globalizační politiku (Stop der Globalisierungs-Politik).

Náraz do brány podle škod nevypovídá o velké rychlosti. Na vjezdové bráně do kancléřství bylo poškozeno několik kovových profilů, které se ohnuly. Na voze byla viditelně poškozena levá přední část s reflektory.

Po zadržení muže, který byl upoután na invalidní vozík, policie vůz prohledala. Povolána byla i jednotka se psem. Hasiči následně auto vyprostili a odstavili nedaleko místa incidentu.

Policie podle agentury Reuters nepředpokládá, že incident byl útokem radikála. Bezpečnost Merkelové a ani dalších členů kabinetu, kteří v době incidentu v kancléřství zasedali, ohrožena nebyla.

Německo Merkelová kriminalita

Football news:

Poland coach of Bzenec left his post
Carlos Tevez: I won't stop playing for my family. It was important to win the Maradona Cup
Borussia Gladbach will sign Kone to a contract until 2026. The midfielder will finish the season in Toulouse
Leonardo: I don't think Tuchel's resignation was a surprise. PSG simply anticipated the events
Milan will announce the signing of Mandzukic and Tomori this week
Leonardo on Messi at PSG: We are not at the negotiating table, but the chair is reserved. Such a player is always on our lists
Leonardo on the contracts of Neymar and Mbappe: We are not going to beg them to stay. But I have a good feeling