Czech Republic

Do odběrů pro testování COVID - 19 je po celé České republice zapojeno již 32 týmů HZS ČR

Do současné doby, v rámci celé ČR, působilo našich 17 mobilních odběrových týmů, které se podílely na odběrech typicky v objektech s větším počtem testovaných osob, například domovy s pečovatelskou službou a podobně. K dnešnímu dni hasiči takto odebrali již více než 12.000 vzorků v rámci celé ČR.

Do odběrů pro testování COVID - 19 je po celé České republice zapojeno již 32 týmů HZS ČR
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Aktuálně je od dnešního dne připraveno rozšíření celkového počtu našich odběrových týmů HZS ČR na 32. Jejich uvedení do praxe předcházelo uzavření smluv, respektive dodatku k již podepsané smlouvě mezi MV-generálním ředitelstvím HZS ČR, Zdravotnickým zařízením MV a Ministerstvem zdravotnictví. Tento dodatek umožní, zjednodušeně řečeno, aby hasiči mohli poskytovat zdravotnickou službou veřejnosti, formou odběru vzorků. Vždy se samozřejmě jedná o hasiče - zdravotníky, kteří mají potřebné zdravotnické vzdělání, a byli k odběru vzorků odborně vyškoleni. Jsou to například ti hasiči, kteří u dopravních nehod poskytují lidem neodkladnou předlékařskou péči, do příjezdu zdravotnické záchranné služby. Jejich nasazení v odběrových týmech nijak neovlivní naši zásahovou činnost.

V první fázi budou odběrové týmy HZS ČR připraveny pro využití při testování pedagogických pracovníků. Systém má být takový, že zájemci si nejčastěji online vyplní žádanku/formulář, zašlou do příslušného spádového místa v rámci kraje, kde se budou žádanky evidovat a zpracovávat podle pokynů krajského koordinátora, který následně předá info do CŘT. Pokud by došlo v některých místech k výraznému převisu poptávky nad kapacitními možnostmi stacionárního odběrového místa, budou je naše týmy posilovat, případně i odebírat samostatně, na vyslání. Aktuálně se finalizuje metodika, ale principiálně v případě učitelů, by se mělo jednat o takový postup, při kterém budou učitelům prováděny testy s rychlým výsledkem. V případě pozitivity a příznaků budou tito odesláni domů jako nemocní, v případě pozitivity bez příznaků podstoupí další, tentokrát PCR test.

V druhé fázi, od 18. 12. 2020, se předpokládá využití našich odběrových týmů v rámci stacionárních odběrových míst, kde bude možnost dobrovolného bezplatného testování populace pro všechny zájemce, nejen učitele.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: Tisková zpráva

Jinde na netu:

Další články z rubriky

ERÚ oznamuje regulované ceny elektřiny a plynu pro rok 2021

Energetický regulační úřad (ERÚ) vydal cenová rozhodnutí, kterými každoročně stanovuje výši regulova…

Football news:

The Valencia player tested positive for antigens. Yesterday was a match with Atletico
Tottenham topped the rating of the most eco-friendly clubs in the Premier League. Manchester United, Arsenal, Brighton and Man City-in the top 5, Liverpool-7th
Manchester United and Liverpool put on a show in the cup. The sponsor of the entertainment is the bold positions of Trent and Rashford (United have better realized this advantage)
Roman Abramovich: Lampard's status at Chelsea remains unshakeable. He is an iconic figure for the club
Chelsea have sacked Lampard
Sergi Roberto can recover for the game with Athletic on January 31. He missed more than 2 months
Giggs on Bruno and Cantona: There are similarities, but Eric has 4 Premier League titles and a Cup. This is an indicator