Czech Republic

Dnes mohou volit lidé v zařízeních s koronavirem

Praha - Volit krajské zastupitele dnes budou moci klienti domovů pro seniory a podobných sociálních zařízení, která byla uzavřena kvůli epidemii koronaviru. Na třetině území republiky si budou moci vybrat také senátory.

Ministerstvo práce a sociálních věcí před týdnem evidovalo tři desítky domovů důchodců a zařízení sociálních služeb, v nichž se objevila nemoc covid-19. Uzavřeny jsou domovy důchodců v Libníči a Dobrá Voda na Českobudějovicku, dále v Polici nad Metují, Chlumci nad Cidlinou a v Úpici na Trutnovsku. Uzavřen je také Domov Horizont v Kyjově na Hodonínsku

Hlasovat se bude od 07:00 do 22:00 a po noční přestávce v pátek od 07:00 do 18:00. Za voliči do domovů důchodců přijdou speciální volební komise složené z vojáků a zapisovatele jmenovaného krajským úřadem. Přesný čas se hlasování se lidé dozví od zaměstnanců.

Klientům postačí podle ministerstva vnitra předložit komisi občanský průkaz a případně voličský průkaz, pokud si ho vyžádali. Hlasovací lístky, pokud je nemají, dostanou od komise. Stejně jako ostatní voliči budou moci v krajských volbách dát preferenční hlasy až čtyřem kandidátům. Volební lístek pro senátní volby se nijak neupravuje.

Krajské zastupitele si budou moci klienti vybrat v případě, pokud jsou v zařízení, které je ve stejném kraji, v němž bydlí. Podobně senátní volby se budou týkat těch, kteří bydlí v senátním obvodu, kde se hlasuje, a zároveň se v něm nachází i zařízení jejich dočasného pobytu.

Do dnešních 20:00 se mají krajskému úřadu nahlásit voliči, kteří jsou kvůli koronaviru v karanténě doma a nemohli ve středu odvolit z auta na drive-in stanovištích. Za nimi přijde speciální volební komise ve standardní volební době, tedy v pátek mezi 14:00 a 22:00 nebo v sobotu mezi 08:00 a 14:00.

senát volby sociální kraje koronavirus

Football news:

Fabio Paratici: We are negotiating a contract with Dybala. Interested in an extension
Mats Hummels: Klopp's Press conferences are evening talk shows
Umtiti on leaving Barca: there Were contacts with Lyon, but nothing concrete
Calm down, dad, I'm not on the field yet! 😂 . Rodrigo joked about Modric's pass in the out when the Brazilian came on as a substitute
Luka Modric: I'm too old to go back to Tottenham. I want to play for a few more years
Adama Traore: I don't think speed is related to skin color
Riyad Marez: If I went to Marseille, they decided that I was not good enough