Czech Republic

Dívka se po městě projela nahá na kole. Vybírala tak peníze na prevenci sebevražd

Kerri Barnesová ujela po londýnských ulicích nahá na kole 16 kilometrů. Chtěla tak získat peníze pro neziskovou organizaci zaměřenou na péči o duševní zdraví.

Dívka se po městě projela nahá na kole. Získala statisíce na prevenci sebevražedného chování | Video: Twitter/KerriCyclesNude

Ženu k netradičnímu gestu podnítila sebevražda jejího bratrance i statistiky upozorňující na horšící se duševní zdraví Britů. Se spolubydlící proto přemýšlely, jak vybrat peníze pro neziskovou organizaci věnující se prevenci sebevražd. A přestože je nahá jízda na kole napadla nejdříve jako žert, Kerri se nápad natolik zalíbil, že poslední listopadovou neděli usedla ve spodním prádle a se zakrytými prsy na jízdní kolo.

"Chtěla jsem poukázat na rostoucí počet sebevražd a také zvýšit povědomí o jejich prevenci. A také jsem si přála vybrat peníze pro neziskovku MIND, která během druhého lockdownu zaznamenala nejvyšší počet telefonátů," řekla žena webu LadBible.

Přátelé považovali Kerrinu nahou jízdu Londýnem za bláznovství, ale nakonec ji podpořili a ujeli pár kilometrů s ní, byť byli oblečení. "Dala jsem pak fotky i video na sociální sítě a reakce byly ohromně pozitivní."

Kerri se na jízdu důkladně připravovala a otužovala se ve studené sprše, ale počasí ji samotnou překvapilo. "Byla zatracená zima," vzpomíná se smíchem. K nahé Kerri se během cesty Londýnem připojili náhodní lidé, z Hyde Parku s ní chvíli jeli například sportovci na kolečkových bruslích. Ženu povzbuzovali i řidiči z aut.

Kerri nakonec vybrala sedm tisíc liber (v přepočtu 204 tisíc korun), ale ve své snaze nekončí. V internetové sbírce by ráda sumu zakulatila na 10 tisíc liber.

Football news:

Arsenal have terminated their contract with Sokratis
Miranchuk will make his debut for Atalanta in the Serie A match against Udinese. He came on as a substitute 9 times
Rummenigge on the Euro: UEFA President thinks it would be wiser to host the tournament in one country
Nacho will not play with Alcoyano. Real Madrid defender has been in contact with a coronavirus infection
Cuadrado has recovered from covid and can play with Napoli
Inter have offered to rent Origi from Liverpool
Messi, Ronaldo, Neymar, Lewandowski and Ramos-in the symbolic team of the year from the UEFA website