Czech Republic

Díky výjimce mohou hrát doma Evropskou ligu i fotbalisté Slavie

Praha - Fotbalová Slavia Praha dostala od hygieny výjimku a může příští čtvrtek doma v Edenu hostit zápas 2. kola základní skupiny Evropské ligy s Leverkusenem. V Česku jsou jinak až na mezinárodní akce kvůli zhoršené koronavirové situaci zastaveny všechny sportovní soutěže.

Výjimku už v minulých dnech dostaly probíhající tenisový turnaj žen WTA v Ostravě a galavečer MMA v Brně, který se uskutečnil o víkendu. Z fotbalových zápasů pak mohou Liberec a Sparta Praha odehrát ve čtvrtek domácí duely 1. kola skupiny Evropské ligy.

Svolení dostala ještě před dnešním dalším zpřísněním opatření proti koronaviru i Slavia, která k úvodnímu kolu nastoupí venku na hřišti izralské Beer Ševy. Ve skupině se poprvé představí doma až za týden proti Leverkusenu, v jehož kádru figuruje český útočník Patrik Schick. "Slavia má výjimku. Byla udělena dnes ještě před (vládní) tiskovou konferencí," řekl ČTK mluvčí Národní sportovní agentury Jakub Večerka.

Mezinárodní soutěže sice dostaly výjimku, ale kvůli opatřením proti covidu-19 se musejí konat bez diváků. Jinak jsou veškeré sportovní akce v zemi přerušeny, a to zatím do 3. listopadu.

I po dnešním vládním zpřísnění by dál ve venkovních prostorech měli smět trénovat profesionální sportovci, z opatření o omezení shromažďování lidí jsou totiž vyjmuty osoby v zaměstnání a společně vykonávající podnikatelskou činnost.

fotbal Slavia 2. kolo Evropská liga Leverkusen koronavirus

Football news:

Mbappe scored his 100th goal for PSG and shares 4th place in the club's goalscoring list
As a child, Monday played with stockings with straw or cans of stew. And he told my mother that he goes to tennis
Negredo scored for Barcelona after a mistake by Langle. Clement could not take the ball after an out, Ter Stegen did not have time to knock out
Kick It Out about whistling to players who took a knee in the championship: Applaud for ignoring hate speech
Flick about 3:3 with Leipzig: Crazy game. It is important that Bayern did not lose
Dybala has not scored any points in this season's Serie A, he has played 6 matches
Giroud has 6 goals in his last 4 games. He has scored in his last 6 games in Chelsea's Premier League start