Czech Republic

Den po oznámení nouzového stavu se schází krizový štáb

Praha - Ústřední krizový štáb se dnes dopoledne sejde k dalšímu jednání. Při předchozích zasedáních řešil zejména koordinaci mezi vládou a kraji při zabezpečování ochranných prostředků proti koronaviru a přípravu senátních a krajských voleb. Je pravděpodobné, že dnešní zasedání bude reagovat i na středeční rozhodnutí vlády, která kvůli epidemii koronaviru vyhlásila s účinností od pondělí vyhlásila na 30 dní nouzový stav.

Plénum krizového štábu se původně mělo sejít ve středu, jeho jednání ale bylo odloženo právě kvůli zasedání vlády, která se v ten den dohodla na vyhlášení nouzového stavu. Nouzový stav má vládě dát lepší možnosti reagovat na epidemii koronaviru. Nemoc se v září začala rychle šířit, podle ministerstva zdravotnictví hrozí bez včasného zásahu zahlcení zdravotnického systému.

Ústřední krizový štáb fungoval už na jaře při první vlně koronavirové epidemie, minulý týden vláda rozhodla o jeho opětovném aktivování.

vláda štáb koronavirus

Football news:

Mbappe is wary of extending his contract with PSG without being able to leave the club
Lucescu says that it was he who first put Pirlo on the field in 1998. This is not quite true
Bruno on the penalty miss: I'm human, it happens. Next goal for sure
Neymar wants to extend his contract with PSG, but the club has not yet started negotiations. The player's entourage is upset about this
Referee Oliver is appointed for the Bayern - Atletico match in the Champions League. He worked on the game Everton - Liverpool
Ex-judge Halsey: I'm surprised Pickford didn't get a red card. He put van Dijk's health at risk
Ander Herrera: I didn't feel love from Manchester United. The management and I had different views