Daridova Hertha před fanoušky podlehla Frankufrtu

Berlín - Fotbalisté Herthy Berlín nenavázali na úvodní výhru v sezoně německé ligy a ve 2. kole při návratu fanoušků na stadion podlehli 1:3 Frankfurtu. Český záložník Vladimír Darida byl v dresu poraženého týmu střídán o poločase.

Hertha v sobotu deklasovala 4:1 Brémy na jejich hřišti, ale první domácí duel jí nevyšel. V hledišti Olympijského stadionu bylo po uvolnění koronavirových nařízení 4000 fanoušků, kteří ale viděli jen trefy hostujících hráčů.

Skóre ve 30. minutě otevřel André Silva z penalty a šest minut nato zvýšil Nizozemec Bas Dost. Třetí branku přidal střelou z hranice pokutového území v 71. minutě Sebastian Rode a o čestný úspěch domácích se postaral následně vlastním gólem rakouský obránce Eintrachtu Martin Hinteregger. Frankfurt má čtyři body a vede neúplnou tabulku.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:

Hertha Berlín - Eintracht Frankfurt 1:3 (77. vlastní Hinteregger - 30. Silva z pen., 36. Dost, 71. Rode).