Czech Republic

Cyklokrosový mistr republiky Hekele čelí podezření z dopingu

„Mohu potvrdit, že antidopingový výbor nám poslal hlášení o pozitivním nálezu Emila Hekeleho. V tuto chvíli nelze prozrazovat, o jakou zakázanou látku se jedná. Závodník každopádnì požádal o analýzu vzorku B, na jehož výsledek se nyní èeká, v souladu se smìrnicemi má prozatím zakázanou èinnost,“ øekl dnes ÈTK pøedseda disciplinární komise Èeského svazu cyklistiky David Prùša.

Hekele, jenž do ledna nedosáhl na domácím šampionátu na medaili, opanoval poslední boj o titul mistra republiky v Jièínì ve 42 letech a zajistil si tak automaticky i nominaci na únorové mistrovství svìta ve švýcarském Dübendorfu. Na MS startoval mezi elitou potøetí v kariéøe po letech 2017 a 2018.

Pøed mìsícem oznámil na tiskové konferenci, že neplánuje konec kariéry. S tím, že pokud mu bude sloužit zdraví, mùže jezdit až do padesátky. Do nové sezony mìl naopak smìlé plány. Tìšil se na možnost jezdit v dresu republikového šampiona a vìøil v úspìšnou obhajobu.

„Dokud mì to bude bavit, tak budu urèitì jezdit. Myslím, že bylo špatné konèit, protože teï je pro mì obrovskou výzvou si ten dres užít a ten titul obhájit. To je teï má nejvìtší výzva. Chtìl bych ten dres uhájit a získat ho znovu i v lednu v Jabkenicích. Je velkou poctou ho vozit a nelze jít do sezony s menšími cíli. Ty moje jsou nemalé,“ uvedl Hekele.

Football news:

Тот Tottenham midfielder Winks scored from 49 yards. This is the 3rd result in the Europa League, all - in this draw
This miss will hurt all men: Molde player missed from half a meter and drove into the bar
Mikel Arteta: I am Very happy with Pepe's game against Molde. Arsenal played well overall
Napoli players came out in t-shirts with Maradona's name and number 10 for the Europa League match
Daniele Bonera: Milan is happy with the game with Lille and only regrets the result
Neymar on Maradona: You will always remain in our memory. Football is grateful to you
If football was a movie, Diego would be its main character. Showsport readers say goodbye to Maradona