Czech Republic

ČSSD chce navrhnout uzavření méně důležitých podniků, tvrdí Hamáček. Jde o politický marketing, reaguje Havlíček

Vicepremiér a předseda ČSSD Jan Hamáček oznámil, že předsednictvo strany pověřilo svoje ministry, aby ve vládě navrhli uzavření méně důležitých podniků, a to do zavedení povinných testů. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) snahy ČSSD označil za „politický marketing“, píše iDNES.cz.

ČSSD chce navrhnout uzavření méně důležitých podniků, tvrdí Hamáček. Jde o politický marketing, reaguje Havlíček
Foto: repro Facebook, BR
Popisek: Ministr vnitra Jan Hamáček
reklama

„Předsednictvo ČSSD pověřilo ministry za ČSSD, aby na vládě navrhli uzavření průmyslových podniků, které nejsou klíčové pro chod státu, a to nejméně do doby zavedení povinného testování zaměstnanců s plnou kompenzací výdělků i nákladů,“ uvedl na svém twitteru Hamáček.

Ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčové (ČSSD) už dříve serveru řekla, že lockdown bez utažení průmyslu je jenom polovičatý. „Odborníci se domnívají, že pokud nezatáhneme do uzávěry i průmysl, tak lockdown, který bude od pondělka, nebude mít účinek,“ uvedla.

Náklady za roční pandemii by podle ní neměli už nést jenom služby, živnostníci nebo rodiny s dětmi. „Je to složité, může to být bolestné. Čím razantnější uzávěra bude, tím spíš se z toho dostaneme,“ myslí si ministryně Maláčová. Ve vládě je podle jejích slov už šest ministrů s tímto názorem. „Potřebujeme další dva hlasy,“ napsala v pátek na Twitter.

Ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček (za ANO) v pátek po jednání vlády oznámil, že průmyslové podniky zůstanou od pondělí bez nových omezení. „Můžeme všechny uklidnit, uzavření průmyslu nehrozí, je to politický marketing,“ napsal pro iDNES.cz.

Během víkendu se prý vyvíjí systém plošného testování přes podniky. Spustit se má podle Havlíčka už od pondělí. „Nejenže kompenzujeme testy, ale je hotová metodika, call centra, certifikujeme dodavatele,“ doplnil.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: nab

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Ministr školství poděkoval PPF, zdůraznil úspěch Hamáčka, pak napadl stranického kolegu

Robert Plaga miluje statistiky. To vyplývá z pohledu na jeho twitterový účet. V jedné z posledních n…

Football news:

FIFA: We can only express our disapproval of the creation of a closed European league
Agnelli left the post of head of the Association of European Clubs. All 12 clubs of the founding clubs of the Super League have also left
The start of the Super League is scheduled for August. 20 clubs, matches in the middle of the week, clubs will be able to play in the national championships
Agnelli resigns as head of the Association of European Clubs. The participants of the Super League scored for an emergency meeting-they supported UEFA
Florentino Perez is the chairman of the European Super League. Andrea Agnelli and Joel Glazer are the deputies
Thibaut Courtois: Getafe have a tough field. There are so many injuries in Real Madrid that it is difficult to rotate
Zidane on Diaz's offside: I don't need to say anything. The referees must decide whether there was an offside or not