Czech Republic

CSG a Rheinmetall budou v Kopřivnici vyrábět taktická vozidla. Společný podnik bude mít v názvu Tatru

Česká společnost Czechoslovak Group (CSG) bude spolupracovat s německým zbrojařským podnikem Rheinmetall při výrobě taktických vojenských vozidel. Založí společný podnik, který ve svém názvu ponese jméno české firmy Tatra. Sídlit bude v Kopřivnici v Moravskoslezském kraji v areálu firmy Tatra. Jeho vznik by měl přinést nová kvalifikovaná pracovní místa. ČTK to ve čtvrtek v tiskové zprávě sdělil za CSG její tiskový zástupce Andrej Čírtek.

Zástupci obou firem ve středu podepsali na Pražském hradě memorandum o porozumění v oblasti taktických vojenských vozidel. Podpisu byl přítomen prezident Miloš Zeman.

Rheinmetall patří mezi největší evropské zbrojní firmy. V Česku se uchází o zakázku na výrobu 210 pásových bojových vozidel pěchoty. Podobnou zakázku nedávno firma vyhrála v Maďarsku. Právě na země Visegrádu (Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko) se chtějí obě firmy při spolupráci zaměřit.

"V rámci tohoto nového strategického partnerství obě společnosti umožní přenos obranných technologií mezi Německem a Českou republikou za účelem realizace projektů ve státech visegradské čtyřky i v jiných zemích," uvedl Čírtek. CSG se podle něj pro Rheinmetall stane klíčovým českým výrobním a obchodním partnerem. Do spolupráce budou zapojeny jako dodavatelé další české obranné společnosti.

Společný podnik chtějí firmy založit v areálu kopřivnické Tatry. Právě tuto značku bude mít v názvu. CSG se podle Čírtka může zapojit do spolupráce se skupinou Rheinmetall rychle. Uvedl, že společný podnik znamená, že se česko-německé vztahy rozšíří do strategické průmyslové oblasti. "V Moravskoslezském kraji vznikne nový strategický podnik, který nebude žádnou montovnou, ale vývojářem i výrobcem moderních obranných technologií," dodal. Český obranný průmysl tak podle něj rozšíří své schopnosti v oblasti pásové pozemní techniky a ve společném podniku i mezi dodavateli tak vzniknou nová kvalifikovaná pracovní místa.

"Těšíme se na spolupráci s Rheinmetallem a pevně věříme, že naše kooperace bude milníkem v modernizaci ozbrojených sil i českého obranného průmyslu," uvedl majitel CSG Michal Strnad. "Je zde potenciál, aby se skupina Czechoslovak Group stala partnerem Rheinmetallu v České republice i mimo ni v oblasti náhrady a modernizace bojových systémů," dodal. Podle předsedy představenstva Rheinmetallu Armina Pappergera se CSG může zapojit do stávajícího globálního dodavatelského řetězce pro široké spektrum obranných produktů německé firmy.

Čírtek poznamenal, že dojednané partnerství není závislé na domácích projektech a zakázkách, ale má dlouhodobý potenciál, protože výrobní kapacity Rheinmetallu jsou vytížené a potřebuje kvalitní české dodavatele. "Rheinmetall a CSG jsou připraveny ve společném podniku investovat do rozvoje výrobních kapacit i vývoje nových technologií," uvedl. Prvním krokem v rámci společného podniku podle něj bude přenesení výroby technických skupin a podskupin pozemní techniky v rámci projektů, na kterých Rheinmetall aktuálně pracuje.

Football news:

In Spanish for 70 years there is a phraseology about Alcoyano. It's about an outsider who does not give up until the last
Andrea Pirlo: Criticism is inevitable when you are suddenly appointed Juve coach, but the results will say everything for me
Zidane on relegation from the 3rd League club: It's not a shame, let's not go crazy. Real Madrid wants to win, sometimes it doesn't come out
Real Madrid were eliminated from the Spanish Cup for the fifth time by a team from the 3rd league
Solskjaer on 2-1 with Fulham: Having conceded, Manchester United woke up and played a good match. Pogba played well
Manchester United won a Premier League match for the 94th time, conceding first. This is a record of the tournament
Pirlo took the first trophy as a coach-snatched the Super Cup from Gattuso. And once they won together