Czech Republic

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

V Událostech na České televizi se řešil covid. Připomněl se Andrej Babiš s jeho apelačním facebookovým videem. U Moravce nás postrašil Roman Prymula, pod kterým se řádně kývá ministerská židle. A hostem zpráv byl lékař Milan Kubek. A to byla síla. Paralelní světy. Lidé radši kupují na náplavce bio mrkev. A existuje zápal slepého střeva?

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident České lékařské komory Milan Kubek
reklama

Anketa

Prymula byl přistižen v zavřené restauraci. Má Babišova vláda odstoupit?

hlasovalo: 21949 lidí

Česká televize ve svém pořadu Události informovala o aktuálním dění ohledně koronaviru. Premiér Andrej Babiš počítá údajně s dalšími restrikcemi. Ve videu, které uveřejnil na Facebooku, prohlásil, že nynější opatření nefungují a je v něm příliš mnoho výjimek.

„Příští týden bude klíčový, a pokud se nestane zázrak, tak nám nic jiného nezbude, jenom ta opatření ještě přitvrdit. Bohužel“ vyhrožuje premiér. Běžný občan by se skoro musel ptát, kam a jak efektivně do zdravotnictví proudí obrovské miliardy z našich daní, když celý systém musí spoléhat na zázraky a položí ho pár set vážně nemocných navíc.

„Opakovaně jsem na vás apeloval, ale teď proboha mě vemte už konečně vážně. Děkuji,“ zakončil video premiér, který musí být z celé situace opravdu zdrcen. Roman Prymula, který je záhadně po svém skandálu z vyšehradské restaurace stále ještě ministrem, v pořadu u Václava Moravce uvedl, že je zřejmě infikováno až 500 tisíc lidí.

„Není rozhodující, jestli tam budu já, nebo nový ministr, ale každopádně pokud to bude vycházet z racionálních úvah a bude to odůvodněno, tak ta opatření prostě navržena budou,“ řekl Prymula. Hostem událostí byl také prezident České lékařské komory Milan Kubek.

Kubek s tzv. lockdownem nemá zřejmě problém. „Tak situace je opravdu mimořádně vážná, matematické modely ukazují, že zdravotnictví zkolabuje za dva až tři týdny, ale závažné regionální problémy budeme očekávat již tento týden,“ domnívá se lékař.

„Já vyzývám znovu všechny občany, když už nevěříte politikům, věřte nám, zdravotníkům, dodržujte všechna předepsaná opatření a z našeho pohledu je lockdown nezbytný, protože nic jiného už nemůže epidemii přibrzdit a zastavit.“

Na otázku, proč podle něj nezabírají apely ministrů ani vzkazy lékařů, Kubek prohlásil: „Já tomu skutečně nerozumím. My jsme na jaře neměli žádné informace a lidé měli strach. Teď máme spoustu informací, bohužel na internetu koluje řada dezinformací a já mám pocit, že se míjejí dva paralelní světy. Zdravotníci bojují ze všech sil o život každého nemocného a v tom paralelním světě lidé chodí po náplavce a kupují si tam bio mrkev,“ řekl značně rozrušený Kubek.

„Já prostě nevím, na co lidé čekají, v současnosti je covid druhou nejčastější příčinou úmrtí v ČR. Opravdu situace je mimořádně vážná, pokud se nemocnice zahltí, tak nám hrozí úmrtí i na banální nemoci, jako je třeba zápal slepého střeva a podobně. Když nám lidé nepomohou, tak my to prostě opravdu, ale opravdu nezvládneme,“ apeloval lékař, který byl očividně unaven dáváním rozhovorů, protože se ten samý den vyskytl i v Moravcových Otázkách.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: AZy

Jinde na netu:

Další články z rubriky

Covid: Kašlou na to! Kubek po Moravcovi v ČT ještě přitvrdil

V Událostech na České televizi se řešil covid. Připomněl se Andrej Babiš s jeho apelačním facebookov…

Football news:

Solskjaer about Manchester United: We didn't start the Premier League like the others, because of the European Cup and pre-season, which we didn't have
Why is soccer called soccer in the United States (and not only there)? Is it true that this name was invented by the British?
Ole Gunnar Solskjaer: We look at Manchester United through the lens of history. We want to attack and dominate
Koeman on the crisis: We must help Barca in the name of our love for her. We need to think about what's best for the club
Bayer midfielder Bailey named son Leo Cristiano: This has nothing to do with football at all
Tuchel after 2:2 with Bordeaux: I always protect the players, but I refuse to do this. You can't play matches of this level
Ole Gunnar Solskjaer: Any decision I make is for the good of Manchester United. The main thing is the result