Czech Republic

Chicago po sérii nezdarů zabralo, zdolalo Cleveland. Satoranský se vrátil

Satoranskı, kterı vynechal pøedchozí utkání kvùli nespecifikované nemoci, plnil roli støídajícího hráèe. V základní sestavì nastoupil na rozehrávce Coby White, kterı zaznamenal osm bodù a devìt asistencí.

I bez svého nejlepšího støelce Zacha LaVinea, kterı nehraje kvùli opatøením proti šíøení koronaviru, smazalo Chicago v úvodní èásti šestibodové manko a po sérii 12:0 se dostalo do vedení. Po vyrovnaném prvním poloèase odskoèilo na dvoucifernı rozdíl, kterı narostl až na 16 bodù. Jenže i tak byla poslední dvanáctiminutovka dramatická. Cavaliers se dokázali nìkolikrát pøiblížit až na tøi body, naposledy dvì a pùl minuty pøed koncem. Pak ale Bulls deseti body v øadì odpor soupeøe zlomili.

Fin Lauri Markkanen, kterı v pøedchozích pìti duelech nenastøílel víc než deset bodù, odstartoval sérii pøesnou trojkou a nasbíral celkem 16 bodù. I díky nìmu chicagští náhradníci dali 45 bodù, což bylo o 30 víc než støídající hráèi Clevelandu.

Sestøih duelu Chicago - Cleveland:

„Snažil jsem se bıt agresivní a využívat každou vıhodu a možnost, kterou mi hosté nabídnou,“ uvedl Markkanen, kterı v pøedchozích ètyøech letech od svého draftu v NBA nastupoval pøevážnì v základní sestavì Bulls. „Pro mì je ta role nová a sžívám se s ní. Snažím se ji plnit, jak nejlépe dovedu.“

Nejlepším støelcem utkání byl èernohorskı pivot Nikola Vuèeviè, kterı pøispìl k vıhøe Chicaga 25 body. V dresu Clevelandu zaznamenali po 22 bodech Collin Sexton a Darius Garland.

„Doufám, že tohle by mohl bıt zlomovı moment a naše vıkony už budou mít hlavnì vzestupnou tendenci. Tuhle vıhru jsme hodnì potøebovali,“ uvedl trenér Bulls Billy Donovan. Stejnou zápasovou bilanci jakko jeho tım má jedenáctı Washington a hned za nimi je Toronto.

Rozehrávaè Washingtonu Russell Westbrook pøedvedl pøi vıhøe nad Detroitem 121:100 sedmı triple double v øadì za 15 bodù, 14 doskokù a 11 asistencí. Jako první hráè v historii NBA zkompletoval 15 triple doublù ve 20 zápasech po sobì. Jeho spoluhráè a nejlepší støelec soutìže Bradley Beal dal 37 bodù.

Další støeleckı souboj nabídl duel Boston- Golden State. Stephen Curry popáté v sezonì promìnil víc než 10 trojek - tentokrát 11 - a nastøílel v desátém duelu po sobì víc než 30 bodù. Navzdory jeho 47 bodùm Warriors prohráli 114:119 poté, co prohospodaøili až šestnáctibodovı náskok. Celtics k šestému triumfu v øadì vıraznì pomohl Jayson Tatum, autor 44 bodù.

Vítìzství v prodloužení nad nejlepším tımem soutìže Utahem si pøipsali obhájci Los Angeles Lakers, kteøí vyhráli 127:115, i když jim stále scházejí LeBron James i Anthony Davis. Jazz se museli obejít bez Donovana Mitchella. Lakers táhli Andre Drummond (27 bodù), Kentavious Caldwell-Pope a Dennis Schröder (oba 25), jehož koš poslal zápas do prodloužení. Za Utah dal 27 bodù Jordan Clarkson, Joe Ingles pøipojil k 20 bodùm 14 asistencí.

Vısledky NBA

(za domácí Satoranskı 7 bodù, 3 asistence)
Football news:

Griezmann spoke with Hamilton and visited the Mercedes boxes at the Spanish Grand Prix
Barcelona feels that Neymar used it. He said that he wanted to return, but extended his contract with PSG (RAC1)
Aubameyang to the Arsenal fans: We wanted to give you something good. I am sorry that we could not
Atletico did not lose at the Camp Nou. Busquets' injury is the turning point of the match (and the championship race?)
Verratti injured his knee ligaments in PSG training. Participation in the Euro is still in question
Neymar's contract in one picture. Mbappe wants the same one
Manchester United would like to sign Bellingham in the summer, not Sancho. Borussia do not intend to sell Jude