Český akciový trh čeká příští týden transakce, která na pražské burze byla naposledy před čtyřmi roky. Skupina Česká zbrojovka – CZG, největší tuzemský výrobce ručních palných zbraní, nabídne své akcie investorům ve speciální aukci. Může tak získat až 4,8 miliardy korun, které chce využít na rozšíření byznysu v USA.

Skupina je známá hlavně pistolemi s označením CZ, útočnými puškami Bren či samopaly Scorpion. V úterý CZG zveřejnila dokumentaci k připravovanému vstupu na burzu a z té vyplývá, že se chystá investorům nabídnout až 13 milionů akcií za cenu mezi 290 a 370 korunami za kus. Půjde o nové akcie i akcie stávající. Finální množství a cenu určí až dražba, jež v úterý začíná. Ta potrvá do 1. října. Den nato se s akciemi začne veřejně obchodovat.

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru