Czech Republic

Česko hlásí rekordní počet mrtvých lidí s covidem za den, ve středu zemřelo 19 lidí

V České republice zemřelo ve středu 19 lidí, u nichž byla prokázána nákaza novým koronavirem, vyplývá to z aktuálních čtvrtečních údajů na webu Ministerstva zdravotnictví. Jde o nejvyšší počet za jeden den od začátku epidemie. Ve čtvrtek přibyla další tři úmrtí na celkových 567 případů, informují Novinky.

Česko hlásí rekordní počet mrtvých lidí s covidem za den, ve středu zemřelo 19 lidí
Foto: pixabay.com
Popisek: Zdravotnictví, ilustrační foto
reklama

Ministerstvo upozorňuje, že statistika zahrnuje úmrtí všech lidí, kteří byli pozitivně testováni na covid-19 bez ohledu na to, jaké byly příčiny jejich úmrtí.

V uplynulých třech dnech byl počet obětí dvouciferný. V pondělí zemřelo s koronavirem 14 lidí, dosud nejvíce. V úterý bylo obětí deset a původní středeční údaj byl 11, ten se ale zpětně dopočítal a doplnil o dalších osm případů.

Laboratoře v Česku odhalily ve středu 2 309 nově nakažených. Za čtvrtek přibylo zatím 1 286 případů, což je nejvyšší podvečerní přírůstek od minulého čtvrtka. V nemocnicích je podle posledních údajů ministerstva 670 pacientů s koronavirem, z toho 131 v těžkém stavu. Oba údaje jsou nejvyšší od začátku epidemie v Česku.

Psali jsme:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama autor: nab

Football news:

Marcus Rashford is the pride of all England, from the Queen to Jurgen Klopp. He again fed children across the country - and received the Order
Pjanic-Habibu: Good luck, brother. Inshallah, we will win
Klopp on Rashford's charity: I hope mom is proud of him. I'm proud
Troy deeney: I was called a black asshole, and social media said it wasn't racist. Do companies even want to change this?
Miralem Pjanic: Sorry didn't trust the players at Juventus. It's a shame when people are judged incorrectly
Wenger on why he didn't mention Mourinho in the book: he Didn't want to talk about Jose, Klopp or Pepe because they are still working
The perfect project to lose money. An idea for dreamers. Tebas on the European Premier League